Świetny występ juniorów młodszych. Trzy zwycięstwa awans do 1/4 finału mistrzostw Polski

2 трав. 2022 |

Juniorzy młodsi Port Service Wybrzeża I Gdańsk w komplecie wygrali turniej 1/8 finału mistrzostw Polski. Nasza drużyna zameldowała się tym samym w najlepszej ósemce w Polsce, a apetyty są jeszcze większe. Młodzi zawodnicy prowadzeni przez tercet trenerów – Karola Radeckiego, Paulinę Dajdę i Grzegorza Dorsza rozpoczął turniej w Żukowie od meczu z Olimpią Biała Podlaska. Zespół od początku narzucił swoje tempo gry i dzięki aktywnej obronie oraz skutecznym interwencjom bramkarskim, a także grze w ataku odskoczyliśmy na kilka bramek. Powiększaliśmy przewagę, wygrywając różnicą 21 bramek.

Juniorzy młodsi Port Service Wybrzeża I Gdańsk w komplecie wygrali turniej 1/8 finału mistrzostw Polski. Nasza drużyna zameldowała się tym samym w najlepszej ósemce w Polsce, a apetyty są jeszcze większe.

Młodzi zawodnicy prowadzeni przez tercet trenerów – Karola Radeckiego, Paulinę Dajdę i Grzegorza Dorsza rozpoczął turniej w Żukowie od meczu z Olimpią Biała Podlaska. Zespół od początku narzucił swoje tempo gry i dzięki aktywnej obronie oraz skutecznym interwencjom bramkarskim, a także grze w ataku odskoczyliśmy na kilka bramek. Powiększaliśmy przewagę, wygrywając różnicą 21 bramek.

Drugi dzień był dla zespołu bardzo ważny ponieważ wygrana w meczu z MKS Poznań dawał awans do kolejnego etapu MPJM. Mecz był bardzo zacięty, było w nim bardzo dużo walki co, skutkowało karami dla obu drużyn. Do przerwy lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli różnicą trzech trafień. Na szczęście na drugą połowę wyszliśmy bardzo zmotywowani, szybko odrobiliśmy straty i wyszliśmy na prowadzenie. Poprawiliśmy skuteczność rzutową. Nasi bramkarze zanotowali kilka  bardzo ważnych interwencji. W konsekwencji spotkanie skończyło się rezultatem 29:26.

W ostatni dzień 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych walczyliśmy z zespołem z Legnicy o pierwsze miejsce w grupie oraz prawo organizacji kolejnego etapu mistrzostw. Mecz rozpoczął się od wymiany bramka za bramkę. Przed końcem pierwszej połowy Siódemka wyszła na trzy bramki przewagi, na szczęście udało się odrobić straty i na przerwę schodziliśmy przy stanie 15:15. Po wznowieniu gra dalej toczyła się bramka za bramkę, aż do 44. minuty w której wykorzystaliśmy grę w przewadze i w konsekwencji rzuciliśmy 6 bramek z rzędu. Przewagi nie oddaliśmy do końca spotkania.

Całej drużynie należą się wielkie brawa za zaangażowanie i wolę walki. Wszyscy uczestnicy turnieju, wraz z rodzicami i kibicami stworzyli świetną atmosferę. Walczymy o dalsze cele.

Wyniki:

Port Service Wybrzeże I Gdańsk – UKS Olimpia Biała Podlaska 47:26 (21:13)

Port Service Wybrzeże I: Syga, Zakrzewski – Pepliński 9, Gołda 6, Miklikowski 5, Kasprzak 5, Kiejdo 4, Benkowski 4, Sobczak 4, Wijas 3, Kudlicki 2, Szpek 2, Murawski 2, Deik 1 oraz Lorbiecki, Grynder.

Port Service Wybrzeże I Gdańsk – MKS Poznań 29:26 (11:14)

Port Service Wybrzeże I: Syga, Zakrzewski – Pepliński 11, Miklikowski 6, Benkowski 4, Kudlicki 4, Grynder 1, Radoch 1, Sobczak 1, Gołda 1 oraz Deik, Murawski, Kiejdo, Kasprzak, Szpek.

Port Service Wybrzeże I Gdańsk – MSPR Siódemka-Huras Legnica 30:24 (15:15)

Port Service Wybrzeże I: Syga, Zakrzewski – Pepliński 9, Miklikowski 6, Benkowski 4, Gołda 2, Kiejdo 2, Szpek 2, Lorbiecki 1, Grynder 1, Kudlicki 1, Kasprzak 1, Dworaczyk 1 oraz Deik, Radoch.

Klasyfikacja końcowa 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Grupa K
1 Port Service Wybrzeże I Gdańsk
2 MSPR Siódemka Huras Legnica
3 MKS Poznań
4 UKS Olimpia Biała Podlaska

1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych odbędzie się w dniach 13-15.05.2022.
Będziemy gospodarzem grupy N i będziemy gościć zespoły ze Szczecina, Kwidzyna oraz Kielc.