Brazylijski rozgrywający wzmocni Torus Wybrzeże Gdańsk!

15 лип. 2020 |

Leonardo Marcelo Comerlatto ma 22 lata, a jego nominalną pozycją jest prawe rozegranie. Ostatni sezon spędził w Brazylii, ale od nowego będzie zawodnikiem Torus Wybrzeża, z którym podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejny.

Leonardo Marcelo Comerlatto ma 22 lata, a jego nominalną pozycją jest prawe rozegranie. Ostatni sezon spędził w Brazylii, ale od nowego będzie zawodnikiem Torus Wybrzeża, z którym podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejny.

Młody Brazylijczyk będzie drugim po Franco Danielu Gavidii piłkarzem z Ameryki Południowej, który w nowym sezonie PGNiG Superligi zagra w Gdańsku. Dotychczas grał w lidze brazylijskiej w zespole Taubaté Handebol. Ma za sobą również sezon spędzony w Portugalii oraz wiele występów w młodzieżowych reprezentacjach Canarinhos. Jego umiejętności przypadły do gustu sztabowi szkoleniowemu i dlatego klub zaproponował mu kontrakt z możliwością jego prolongowania.

Szukaliśmy i obserwowaliśmy kilku zawodników. Po analizie kilkudziesięciu kandydatów na tej pozycji i analizie kilku materiałów wideo wybór padł na Leonardo. Na pewno jest to gracz z olbrzymim potencjałem i jeśli potwierdzi to ciężką pracą na treningach, myślę, że może być wartościowym elementem zespołu na swojej pozycji. Pokładamy w nim spore nadzieje i mamy nadzieję, że może być odkryciem naszej ligi – powiedział trener Krzysztof Kisiel.

Leonardo Comerlatto do Polski leciał ponad dobę, a z nowymi kolegami spotka się już na środowym treningu po przejściu obligatoryjnych testów na obecność koronawirusa. Pomimo zmęczenia, zaraz po przylocie był bardzo podekscytowany perspektywą gry dla gdańskiego klubu:

Jestem przeszczęśliwy, że już niedługo dołączę do Torus Wybrzeże Gdańsk. Pomimo długiej podróży, myślę już o pierwszym treningu, na którym chcę od razu pokazać się z jak najlepszej strony i szybko zaadaptować do nowej grupy. Przede mną mnóstwo wyzwań, ale czuję wsparcie z każdej strony i to z pewnością pomoże mi skoncentrować się całkowicie na tym, co robię najlepiej. Cieszę się, że będę mógł grać w Europie – powiedział Leonardo po przybyciu do Polski.

Bardzo dziękujemy naszemu sponsorowi Portowi Lotniczemu im. Lecha Wałęsy w Gdańsku za piękne powitanie naszych nowych zawodników i ugoszczenie w swoich progach w sposób priorytetowy.