Dawid znów podejmie Goliata w ERGO ARENIE

31 жовт. 2017 |

Na to wydarzenie w Gdańsku mieliśmy czekać do marca. Na prośbę Mistrzów Polski – PGE VIVE Kielce nastąpiła zmiana gospodarza. Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk w meczu 9. serii PGNiG Superligi Mężczyzn podejmą uczestników elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów w ERGO ARENIE.

Na to wydarzenie w Gdańsku mieliśmy czekać do marca. Na prośbę Mistrzów Polski – PGE VIVE Kielce nastąpiła zmiana gospodarza. Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk w meczu 9. serii PGNiG Superligi Mężczyzn podejmą uczestników elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów w ERGO ARENIE.

Jak zawsze z Mistrzami Polski, czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Po jednej stronie barykady staną gospodarze – zespół oparty w większości na młodych i perspektywicznych zawodnikach, którzy coraz głośniej pukają do Reprezentacji Polski. Wśród nich jest m.in. Mateusz Wróbel, który na mecz z Mistrzami Polski przyleci prosto ze zgrupowania kadry i turnieju Golden League. – Nie boimy się tego pojedynku. Mam nadzieję, że publiczność będzie z nami i będzie nas dopingować, a my pokażemy się z bardzo dobrej strony. To po prostu kolejny ligowy mecz, w którym damy z siebie wszystko i będziemy walczyć o każdy centymetr parkietu. Zobaczymy, może uda się sprawić jakąś małą niespodziankę – powiedział kadrowicz z Wybrzeża.

Prowadzeni przez Marcina Lijewskiego gdańszczanie w obecnym sezonie pokazują piłkę ręczną na wysokim poziomie. To przede wszystkim handball, który jest bardzo atrakcyjny dla oka, a ich mecze trzymają w napięciu do ostatnich sekund. Wszystko to skutkuje sporym zainteresowaniem. Czerwono-biało-niebiescy do tej pory swoje mecze rozgrywali przy niemal pełnej hali. Zawody z PGE VIVE Kielce, przeciwnikiem, który jest marką samą w sobie, rozegrają więc w ERGO ARENIE. – Bardzo fajnie, że mecz odbędzie się w ERGO ARENIE. Mam nadzieję, że to zmotywuje kibiców, aby w jeszcze większym gronie przybyć na mecz i nam kibicować. Fakt, że będą mogli zobaczyć w akcji drużynę z Kielc jest na pewno sporym atutem – dodał Wróbel.

I rzeczywiście, po drugiej stronie zobaczymy zespół, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Niekwestionowany hegemon piłki ręcznej ostatnich lat w naszym kraju. Naszpikowana gwiazdami drużyna, która święci triumfy nie tylko w Polsce, ale i w Europie. PGE VIVE Kielce w swoich szeregach  na niemal każdej pozycji ma zawodników światowego formatu. Wystarczy wspomnieć o byłych, doświadczonych kadrowiczach takich jak Sławomir Szmal, Karol Bielecki i Michał Jurecki. Skład Mistrzów Polski dopełniają gwiazdy europejskich reprezentacji.

W minionym sezonie spotkanie obu tych zespołów przyciągnęło do ERGO ARENY rekordową liczbę kibiców! Jak będzie tym razem? Przekonajmy się już 7 listopada o godz. 20.15

Wybrzeże Gdańsk – PGE VIVE Kielce, wtorek, 7.11.2017r., godz. 20.15, ERGO ARENIA, Plac Dwóch Miast 1. Transmisja: Canal+Sport.