Derby Pomorza po przerwie

29 січ. 2019 |

Już w najbliższą niedzielę szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk powrócą na superligowe parkiety. Rozgrywki rozpoczną od meczu z podtekstem. W Derbach Pomorza zmierzą się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn.

Już w najbliższą niedzielę szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk powrócą na superligowe parkiety. Rozgrywki rozpoczną od meczu z podtekstem. W Derbach Pomorza zmierzą się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn.

Superligowcy na parkiety wrócą już 30 stycznia. Pierwotnie wówczas podopieczni Marcina Lijewskiego mieli podejmować we własnej hali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Z uwagi na odbywające się w tym czasie w hali AWFiS Eliminacje Mistrzostw Świata w Unihokeju Kobiet mecz odbędzie się w innym terminie.

W związku z tym czerwono-biało-niebiescy wrócą do rozgrywek po jeszcze dłuższej przerwie. – To prawda, przerwa była długa. Wykorzystaliśmy ją na udoskonalenie obrony. Teraz zostało już tylko parę dni, żeby maksymalnie skupić się na tym, co robiliśmy przez ostatni miesiąc. Po ostatnim meczu pucharowym chcemy zrobić wszystko, żeby sobie poprawić humory – zapewnił Mateusz Wróbel.

Zadanie nie będzie łatwe. Mecze z MMTS-em Kwidzyn zawsze dostarczają wielu emocji. W poprzedniej rundzie minimalnie lepsi byli Kwidzynianie. Mecz zakończył się wówczas wynikiem 26:27. – Było blisko, ale niestety zabrakło zimnej głowy i trochę doświadczenia. Wydaje mi się, że jak każdy mecz z Kwidzynem, również ten będzie rozgrywał się w ostatnich minutach. My gramy o pełną pulę, więc ja od siebie mogę powiedzieć, że zrobię wszystko, żeby punkty pojechały do Gdańska – dodał rozgrywający Energi Wybrzeża.

Najbliższy rywal Energi Wybrzeża jest bardzo wymagający. Podopieczni Tomasza Strząbały mają wiele atutów, na które gdańszczanie muszą zwrócić uwagę. – MMTS na pewno już od dłuższego czasu gra praktycznie tym samym składem. Widać, jak są zgrani i jak się rozumieją na parkiecie. Mocny rzut z drugiej linii, liczne kontrataki, dobra współpraca z kołem, a do tego niezła bramka – wyliczył Wróbel.

Z uwagi na bliską odległość między Gdańskiem a Kwidzynem co roku podopiecznych Marcina Lijewskiego dopinguje na wyjeździe spora grupa kibiców. Jak Mateusz Wróbel zachęca kibiców do wyjazdu? – Jeżeli nasi kibice chcą zobaczyć tę drużynę, tę Energę Wybrzeże, która bije się w obronie i walczy o każdą piłkę, to właśnie jest najlepsza okazja, żeby się przekonać na własne oczy, że w tę drugą rundę chcemy wejść z przytupem – zakończył.

MMTS Kwidzyn – Energa Wybrzeże Gdańsk, niedziela, 3.02.2019 r., godz. 13.00, Kompleks Widowiskowo-Sportowy, ul. Wiejska 1A, Kwidzyn. Transmisja w nSport+ od godz. 12.45.