Gdańszczanie w reprezentacji

9 бер. 2017 |

Tuż przed kalendarzowym końcem roku w Kielcach odbędzie się zgrupowanie kadry B. Do stolicy województwa świętokrzyskiego pojedzie aż pięciu szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk.

Tuż przed kalendarzowym końcem roku w Kielcach odbędzie się zgrupowanie kadry B. Do stolicy województwa świętokrzyskiego pojedzie aż pięciu szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk.

Trenerzy Damian Wleklak i Marcin Lijewski, prowadzący drugą reprezentację Polski, powołali na ostatnie w tym roku zgrupowanie 17 zawodników do składu podstawowego i 5 rezerwowych. W trakcie konsultacji szkoleniowej Polacy zmierzą się z drugą kadrą Węgier.

Wśród powołanych reprezentantów znalazło się aż pięciu szczypiornistów znad morza. Szansę od trenerów otrzymali Łukasz Rogulski, Mateusz Wróbel, Hubert Kornecki, Adrian Kondratiuk i Wojciech Prymlewicz. Jak przyznaje Wróbel, to ogromne wyróżnienie ­– Bardzo cieszę się z powołania, bo – przyznam szczerze – zupełnie się go nie spodziewałem. Dostałem szansę na pokazanie się z jak najlepszej strony na tle międzynarodowego przeciwnika. W każdym meczu, czy to ligowym, czy reprezentacyjnym chcę dawać z siebie jak najwięcej, a powołanie dodatkowo motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy – komentował.

Pełna lista powołanych zawodników:

Genda Paweł – MMTS Kwidzyn
Łangowski Antoni – Gwardia Opole
Kornecki Hubert – Wybrzeże Gdańsk
Rogulski Łukasz – Wybrzeże Gdańsk
Kondratiuk Adrian – Wybrzeże Gdańsk
Prymlewicz Wojciech – Wybrzeże Gdańsk
Wróbel Mateusz – Wybrzeże Gdańsk
Kużdeba Łukasz – Zagłębie Lubin
Czuwara Jan – Zagłębie Lubin
Małecki Patryk – Zagłębie Lubin
Pietruszko Tomasz – Zagłębie Lubin
Piechowski Mateusz – SPR Wisła Płock
Bąk Ignacy – Gwardia Opole
Kupiec Mikołaj – Meble Wójcik Elbląg
Foluszny Patryk – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
Góralski Mateusz – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Kornecki Mateusz – Górnik Zabrze
Rezerwa:

Krępa Piotr – Stal Mielec
Potoczny Michał – MMTS Kwidzyn
Malczewski Jakub – Meble Wójcik Elbląg
Szopa Marcin – Meble Wójcik Elbląg
Witkowski Przemysław – HC Banik Karvina (CZE)
Konsultacja szkoleniowa rozpocznie się 27 grudnia i potrwa trzy dni. 28 i 29 grudnia Polacy podejmą drugą reprezentację Węgier.