Idzie młodość! W niedzielę inauguracja sezonu Torus Wybrzeża w Gdańsku

29 серп. 2019 |

Po nieco ponad 3 miesiącach przerwy powraca PGNiG Superliga Mężczyzn. Gdańscy szczypiorniści do rozgrywek przystąpią odmienieni. Nowy Sponsor Strategiczny, nowa nazwa, odmłodzona kadra i zupełnie nowy styl gry – to tylko niektóre zmiany, które zaszły w przerwie międzysezonowej.

Po nieco ponad 3 miesiącach przerwy powraca PGNiG Superliga Mężczyzn. Gdańscy szczypiorniści do rozgrywek przystąpią odmienieni. Nowy Sponsor Strategiczny, nowa nazwa, odmłodzona kadra i zupełnie nowy styl gry – to tylko niektóre zmiany, które zaszły w przerwie międzysezonowej.

Szczypiorniści Torus Wybrzeża mocno przepracowali ostatnie trzy miesiące. Do zespołu dołączyło kilku młodych zawodników, którzy muszą wkomponować się w zespół. Zmienił się także Sponsor Tytularny – od nowego sezonu jest to firma Torus. – Jesteśmy bardzo młodym zespołem, co ma swoje plusy i minusy. Po okresie przygotowawczym śmiało mogę powiedzieć, że więcej jest plusów. Każdy z nas chce wygrywać mecze i pokazywać się z jak najlepszej strony kibicom. Będziemy walczyć w każdym meczu – bez znaczenia, czy to będzie zespół z Kielc czy beniaminek. Niestety, nie mogę obiecać, że będziemy wygrywać wszystkie mecze, ale w każdym meczu pokażemy charakter i sportową walkę. Cieszy nas bardzo wsparcie firmy Torus, dzięki temu możemy w stu procentach skupić się na trenowaniu i graniu – powiedział Michał Bednarek.

Doświadczony rozgrywający w tym sezonie również wystąpi w nowej roli. Bednarek został kapitanem zespołu. – Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego. Myślałem, że naszym kapitanem zostanie Jacek Sulej, który jest związany z Wybrzeżem najdłużej z nas wszystkich – dodał.

Na początek czerwono-biało-niebiescy zmierzą się z Chrobrym Głogów. Dla Bednarka jest to bardzo dobrze znany zespół. – W Głogowie spędziłem pięć sezonów. To solidny zespół, który od wielu lat gra w Superlidze i ma spore doświadczenie. U nas brakuje jedynie tego doświadczenia. Jeśli będziemy wywiązywali się z założeń przedmeczowych i tworzyli na boisku prawdziwy kolektyw, jak podczas okresu przygotowawczego, to wynik będzie zadowalający dla nas i naszych kibiców – skomentował.

Inauguracja ligi w Gdańsku już 1 września o godz. 16.00. Zawodnicy Torus Wybrzeża z niecierpliwością oczekują występu przed własną publicznością. – Nasi kibice są naprawdę rewelacyjni. Wspierają nas w każdej sytuacji, za co jesteśmy im wdzięczni. Już nie możemy się doczekać pierwszego meczu, aby pochwalić się tym, co wypracowaliśmy przez ostatnie tygodnie. W tym sezonie chcę, aby każdy kto przyjdzie na nasz mecz, wychodząc już z hali, bez względu na wynik powiedział „dobrze grali”, „to jest fajny zespół”, „ale chłopaki walczą!” – zakończył kapitan Torus Wybrzeża.

Torus Wybrzeże Gdańsk – Chrobry Głogów, 1.09.2019 r., godz. 16.00, hala AWFiS.