Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu. Przed nimi kolejne, najtrudniejsze jak do tej pory wyzwanie. Już w poniedziałek zmierzą się na wyjeździe z NMC Górnikiem Zabrze. Gdańszczanie zapowiadają walkę o zwycięstwo.
Trzy zwycięstwa z rzędu nastrajają cały zespół bardzo pozytywnie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale zawodnicy wiedzą, że tylko ciężka praca doprowadzi Torus Wybrzeże do kolejnych sukcesów. – Bardzo fajnie nam idzie. Walczymy dalej i chcemy dalej wygrywać. Jak to się dalej ułoży? Zobaczymy w następnych meczach – powiedział Michał Bednarek.
Od kilku spotkań oglądamy zupełnie inne Torus Wybrzeże niż do tej pory. Wyraźnie widać różnicę w nastawieniu gdańskich szczypiornistów. – Od początku mówiliśmy, że musimy zmienić podejście mentalne naszego zespołu, bo umiejętności indywidualne posiadamy i na pewno nie są mniejsze niż w innych zespołach. Brakowało nam tego, żeby ten zespół żył ze sobą i powoli to idzie w dobrym kierunku. Funkcjonuje tak, jak to powinno funkcjonować w takiej malutkiej rodzince sportowej – skomentował Bednarek.
To właśnie Bednarek od tego sezonu jest kapitanem czerwono-biało-niebieskich. Czy zmiana w nastawieniu jest zasługą nowego lidera, czy to jednak trener Orneborg odpowiada za jakościową różnicę zespołu? – Jak najbardziej kapitan (śmiech)! Nie no, na pewno trener Orneborg wprowadził bardzo dużo zmian i w szatni, i na boisku, i to funkcjonuje, działa. Także tutaj Thomas zrobił kawał dobrej roboty – wytłumaczył rozgrywający.
W poniedziałek o godz. 18.00 gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z NMC Górnikiem Zabrze. – To będzie najtrudniejszy przeciwnik, jakiego mieliśmy do tej pory. Nie chcę umniejszać pozostałym zespołom, ale patrząc na tabelę w poprzednim sezonie, tak właśnie jest. To solidny i bardzo doświadczony zespół. Pod względem doświadczenia nie mamy co się porównywać, bo tam jedna osoba ma rozegranych więcej meczów w Superlidze niż u nas cały zespół. Zobaczymy. Tylko walka, walka i chęć wygranej mogą nam pomóc – dodał Bednarek.
W jednym z pomeczowych wywiadów Mateusz Wróbel powiedział, że do Zabrza jadą po zwycięstwo. Tę deklarację podtrzymuje kapitan zespołu. – Jak w każdym meczu. Czy to są Kielce, czy zespół, który w danym momencie będzie najniżej w tabeli. Jedziemy walczyć o wygraną – zakończył.
NMC Górnik Zabrze – Torus Wybrzeże Gdańsk, poniedziałek, 30.09.2019r., godz. 18.00.