Kapitan Wybrzeża powołany do kadry!

19 квіт. 2017 |

Łukasz Rogulski nie odpocznie w majówkę. Długi weekend spędzi na zgrupowaniu kadry B. Będzie to jednocześnie pierwszy sprawdzian nowego sztabu szkoleniowego drugiej reprezentacji Polski.

Łukasz Rogulski nie odpocznie w majówkę. Długi weekend spędzi na zgrupowaniu kadry B. Będzie to jednocześnie pierwszy sprawdzian nowego sztabu szkoleniowego drugiej reprezentacji Polski.

Zgrupowanie rozpocznie się ostatniego dnia kwietnia i potrwa do 5 maja. Reprezentanci najpierw zawitają do Płocka, a stamtąd udadzą się do Budapesztu, gdzie rozegrają mecze z drugą kadrą Węgier. W składzie podstawowym ponownie znalazł się obrotowy Wybrzeża, Łukasz Rogulski, natomiast do rezerw trafił Mateusz Wróbel. – Każde powołanie do kadry jest wyróżnieniem, nieważne czy po raz dziesiąty, czy pierwszy. Cieszę się, że po zmianach kadrowych trener Rombel nadal widział dla mnie miejsce w reprezentacji. To znaczy, że moja postawa w tym sezonie oraz ciężka praca wkładana w każdy trening i mecz nie idzie na marne. Kadra to zawsze kolejna dodatkowa motywacja – przyznaje szczypiornista.

Jak zauważa Rogulski, w kadrze B doszło do zmian na ławce trenerskiej. Miejsce duetu trenerskiego Damian Wleklak – Marcin Lijewski zajął Patryk Rombel, którego wspierał będzie Sławomir Szmal. – Damian i Marcin pochodzą z tego samego, młodego pokolenia trenerów, dlatego myśl szkoleniowa będzie bardzo podobna. Na pewno utrzyma się dobra atmosfera w kadrze. Plusem jest również wspólne zgrupowanie z reprezentacją A. To zawsze dodaje kopa na treningu, gdy masz świadomość, że obserwuje Cię trener Dujszebajew ­– komentuje kapitan czerwono – biało – niebieskich.

Pierwszym testem odnowionej kadry B będzie mecz z dość dobrze znanym przeciwnikiem – drugą reprezentacją Węgier. Rogulski podkreśla, że emocji nie zabraknie. – Nasze mecze zawsze oscylowały wokół remisu, dlatego spodziewam się dobrych, wyrównanych meczów. Węgry są bardzo solidną reprezentacją, to idealny przeciwnik na mocne granie – zakończył.

Pełen skład kadry B znajdziecie tutaj.