Kolejny zawodnik dołączy do Wybrzeża

4 лип. 2018 |

W szatni Wybrzeża doszło do solidnego przewietrzenia. Miejsca dobrze znanych gdańskiej publiczności zawodników stopniowo zajmują młodzi, ambitni szczypiorniści. Do podopiecznych trenera Lijewskiego dołączy wychowanek klubu znad morza, Michał Frańczak.

W szatni Wybrzeża doszło do solidnego przewietrzenia. Miejsca dobrze znanych gdańskiej publiczności zawodników stopniowo zajmują młodzi, ambitni szczypiorniści. Do podopiecznych trenera Lijewskiego dołączy wychowanek klubu znad morza, Michał Frańczak.

Po tym, jak klub nie doszedł do porozumienia z Damianem Kostrzewą, rozpoczęły się poszukiwania zmiennika dla Piotrka Papaja. Wybór padł na dziewiętnastoletniego wychowanka Wybrzeża, Michała Frańczaka. Frańczak w czerwcu skończył gdańską Szkołę Mistrzostwa Sportowego i, jak sam przyznaje, marzył o tym, by dołączyć do zespołu seniorów. – Zdecydowałem się kontynuować karierę w Wybrzeżu, ponieważ Gdańsk to moje rodzinne miasto. Od dziecka chodzę na mecze Wybrzeża i od dawna towarzyszyło mi marzenie gry na najwyższym szczeblu rozgrywek z seniorami. Przede wszystkim cieszę się na myśl o współpracy z trenerem Lijewskim, bo wiem, że jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i może przekazać mi bardzo dużą wiedzę – podkreśla skrzydłowy.

Oprócz trenera, doświadczeniem będzie się z Frańczakiem dzielił wspomniany już Piotrek Papaj. Nowy zawodnik liczy, że stworzą z Piotrkiem zgrany duet i będą się przede wszystkim uzupełniać na parkiecie. – Miałem okazję trenować z Piotrkiem i uważam, że ma duże doświadczenie na pozycji skrzydłowego. Mam nadzieję, że nasza wspólna praca na skrzydle będzie miała korzyść zarówno dla całego zespołu, jak i dla mojego rozwoju – przyznaje.

Michał Frańczak to, obok Konrada Ciołaka i Ksawerego Gajka, kolejny debiutant w PGNiG Superlidze. Tym samym Klub kontynuuje obraną przed laty taktykę opierania składu na młodych, perspektywicznych zawodnikach. Sam skrzydłowy ogromnie cieszy się z szansy, jaką otrzymał. ­­– Jest to dla mnie nowe doświadczenie i nie ukrywam, że odczuwam lekką presję, ale mam nadzieję, że podczas gry uda mi się odłożyć to na drugi plan i robić to, co do mnie należy najlepiej, jak potrafię. Liczę, że z meczu na mecz będę zdobywał doświadczenie, które pozwoli mi coraz lepiej prezentować się gdańskim kibicom – zakończył Frańczak.
Tu podaj tekst alternatywny

MICHAŁ FRAŃCZAK

Data i miejsce urodzenia: 21 października, Gdańsk

Wzrost: 1, 92 m

Waga: 88 kg

Poprzednie kluby: Wybrzeże Gdańsk, Szkoła Mistrzostwa Sportowego