Krystian Wołowiec wzmocni Wybrzeże Gdańsk

5 січ. 2018 |

Szczypiorniści Wybrzeża na ligowy parkiet wrócą za nieco ponad tydzień. Co prawda, wciąż liżą rany po poprzednim sezonie, jednak sytuacja kadrowa zaczyna wyglądać coraz lepiej.

Szczypiorniści Wybrzeża na ligowy parkiet wrócą za nieco ponad tydzień. Co prawda, wciąż liżą rany po poprzednim sezonie, jednak sytuacja kadrowa zaczyna wyglądać coraz lepiej.

Najnowszym wsparciem dla lewych rozgrywających będzie Krystian Wołowiec. Świętujący wczoraj dwudzieste urodziny szczypiornista został wypożyczony z zespołu wicemistrza Polski, Orlen Wisły Płock. W Wybrzeżu będzie konkurował z Michałem Bednarkiem i Mateuszem Wróblem.

Wołowiec dobrze zna już niektórych zawodników czerwono – biało – niebieskich. Z Kamilem Adamczykiem, Krzysztofem Gądkiem i Krzysztofem Komarzewskim spotykał się wcześniej na zgrupowaniach Reprezentacji Polski Juniorów oraz na Mistrzostwach Polski Juniorów. Jak sam przyznaje, zdecydował się na przyjście do Gdańska przez wzgląd na ogromną szansę, jaką dostają tu młodzi zawodnicy. – Główny czynnik, który mnie namówił, aby przejść z Płocka do Gdańska to możliwość regularnej gry na parkietach PGNiG Superligi, a co za tym idzie – dalszy i (mam nadzieję) owocny rozwój mojej kariery zawodowej. Wiadomo, że nic nie przychodzi ot tak… Najpierw muszę zyskać zaufanie trenerów i chłopaków z drużyny poprzez ciężką pracę na treningach, pierwsze minuty na boisku, żeby to wszystko jakoś ze sobą współpracowało – podkreśla rozgrywający.

Rok 2017 upłynął gdańszczanom pod znakiem kontuzji. Mimo to, czerwono – biało – niebiescy niejednokrotnie pokazali, że nawet w okrojonym składzie umieją odnosić spektakularne zwycięstwa. Początek nowego roku daje Wybrzeżu dużo nadziei na poprawę sytuacji kadrowej. Na III Bałtycki Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu Gryfickiego pojedzie już zdolny do gry Damian Kostrzewa, który zakończył rehabilitację po operacji kolana. Kostrzewa wesprze na lewym skrzydle Piotra Papaja. Do końca stycznia powinni też wrócić na parkiet Adrian Kondratiuk, Paweł Salacz i Marek MarciniakZ dłuższymi kontuzjami wciąż borykają się jednak Ramon Oliveira, Hubert KorneckiMaciej Gauden. 

Zdjęcie: PortalPlock.pl