Mecz o przełamanie i nową energię

29 жовт. 2022 |

W niedzielę, 30 października o godzinie 18:00 TORUS Wybrzeże Gdańsk zagra ważny mecz wyjazdowy. Rywalem będzie Grupa Azoty Unia Tarnów, która sąsiaduje z gdańszczanami w tabeli.

Po czterech zwycięstwach z rzędu u progu sezonu, TORUS Wybrzeże czeka na kolejną wygraną. – Rozmawialiśmy na chłodno po ostatnim spotkaniu i omawialiśmy wszelkie kwestie, które spowodowały naszą porażkę. Teraz mamy nową misję, mecz w Tarnowie. Chcemy zmazać plamę ze spotkania z Górnikiem. Trzeba zagrać na sto procent i oddać całe swoje zdrowie i serce, by wyjechać stamtąd ze zwycięstwem. Tarnowianie mieli wiele zmian w składzie i są nieprzewidywalnym zespołem, z bardzo dobrym trenerem Strząbałą. Rok temu wygraliśmy tam dwa spotkania różnicą jednej bramki – przeanalizował Miłosz Wałach.

Bramkarz TORUS Wybrzeża wraz z Jakubem Będzikowskim został w ostatnich dniach powołany do reprezentacji Polski.- Na pewno jest radość. W tej reprezentacji nie ma zawodników z lig zagranicznych, ale są ci grający w drużynach z Kielc i z Płocka. Jestem bardzo szczęśliwy, bo wracam tam po dłuższej, kilkumiesięcznej przerwie. Moje występy zostały docenione przez sztab reprezentacji i wracam z większym doświadczeniem i ograniem. Jestem szczęśliwy i podekscytowany, że będę mógł pokazać się na nowo - stwierdził Wałach..

Kluczem do dobrego odbioru bramkarza jest skuteczna obrona. – Mamy dużo lepszą obronę w porównaniu do zeszłego sezonu. Może w ostatnich meczach tego nie widać, ale od początku współpracuje mi się dobrze z blokiem obronnym. Bardzo dobrze gra Nejc Zmavc, który świetnie gra blokiem i super z niego defensor. Ja ostatnio nie czytałem prostych rzutów, stąd słabszy procent obrony. Muzę podreperować obronę z drugiej linii. Przegraliśmy kilka meczów z rzędu, ale każde spotkanie procentuje w kontekście zgrania zespołu. Mam nadzieję, że wrócimy do tego, co było na początku sezonu, gdy byliśmy bardzo nieprzewidywalni - zaznaczył Miłosz Wałach.

W ostatnich pięciu meczach aż cztery razy wynik oscylował w okolicach remisu - trzykrotnie wygrywali wówczas gdańszczanie, a raz po rzutach karnych tarnowianie. Zapowiada się kolejny niezwykle wyrównany mecz.

Grupa Azoty Unia Tarnów - TORUS Wybrzeże Gdańsk / ndz 30.10.2022, godz. 18:00

Ostatnie mecze między naszymi zespołami:

10.05.2022 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Unia Tarnów - 23:22

04.12.2021 - Grupa Azoty Unia Tarnów - TORUS Wybrzeże Gdańsk - 22:23

18.04.2021 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Unia Tarnów - 23:29

13.02.2021 - Grupa Azoty Unia Tarnów - TORUS Wybrzeże Gdańsk - 24:24 k.6:5

02.12.2020 - Grupa Azoty Unia Tarnów - TORUS Wybrzeże Gdańsk - 29:30