Michał Bednarek nie zagra do końca sezonu

9 бер. 2017 |

Podczas sparingowego meczu z Orlen Wisłą Płock groźnego urazu doznał Michał Bednarek. Niestety, nasz rozgrywający zerwał ścięgno Achillesa i nie zagra już do końca sezonu.

Podczas sparingowego meczu z Orlen Wisłą Płock groźnego urazu doznał Michał Bednarek. Niestety, nasz rozgrywający zerwał ścięgno Achillesa i nie zagra już do końca sezonu.

Rozgrywający Wybrzeża dzięki szybkiemu działaniu ze strony klubu i Rehasport Clinic przeszedł operację już dwa dni po tym, jak doznał urazu. Teraz rekonwalescent czuje się już coraz lepiej. – Nie załamuję się tym i już myślę o rehabilitacji, którą zaczynam za 5 dni i o powrocie na parkiet. Cieszy mnie to, że wspiera mnie Żona, moja rodzina i chłopaki z zespołu. Dziękuję za pomoc otrzymaną ze strony klubu, który zrobił wszystko, abym jak najszybciej miał zabieg, co nastąpiło po dwóch dniach od urazu – opowiada.

Bednarka czeka teraz blisko pół roku przerwy. Nie oznacza to jednak, że rozgrywający przez cały ten czas będzie odpoczywał. – Trenerzy już zorganizowali mi proces rehabilitacji, który w głównym stopniu będę realizował w Rehasport Clinic w Gdańsku oraz w naszej hali, gdzie będę pracował nad pozostałymi partiami ciała – mówi.

Brak Michała na boisku z pewnością będzie odczuwalny. Wierzymy jednak, że po kontuzji zawodnik wróci jeszcze silniejszy. – Nie traktuję tego jako krok w tył, tylko jako rozbieg do bycia lepszym zawodnikiem. Niestety, dla mnie sezon już się skończył, ale dalej jestem z zespołem i będę wspierał chłopaków z trybun. Jeszcze raz dziękuję trenerom oraz władzom klubu za szybkie działania w kierunku postawienia mnie na obie nogi – zakończył.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!