Musimy pokazać, że gramy u siebie

29 лист. 2017 |

Po minimalnej porażce w Kwidzynie i zdecydowanym zwycięstwie w Elblągu zawodnicy Wybrzeża wracają do Gdańska. Sobotni mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski będzie dla czerwono – biało – niebieskich ostatnim w tym roku, który rozegrają w Hali Widowiskowo – Sportowej AWFiS.

Po minimalnej porażce w Kwidzynie i zdecydowanym zwycięstwie w Elblągu zawodnicy Wybrzeża wracają do Gdańska. Sobotni mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski będzie dla czerwono – biało – niebieskich ostatnim w tym roku, który rozegrają w Hali Widowiskowo – Sportowej AWFiS.

Postawa, jaką czerwono – biało – niebiescy zaprezentowali w Elblągu może napawać optymizmem. Gdańszczanie wygrali aż jedenastoma bramkami (18:29). Jak przyznaje Piotr Papaj, każdy element gry funkcjonował prawidłowo. – W ostatnim meczu szczęście uśmiechnęło się właśnie do nas. Wydaje mi się, że zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Byliśmy maksymalnie skoncentrowani przez cały mecz. Bardzo dobrze funkcjonowała nasza defensywa, ponadto świetne spotkanie rozegrał Artur, przez co dużo spokojniej mogliśmy rozgrywać akcje w ataku. Myślę, że to właśnie postawa w defensywie była kluczem do tego zwycięstwa – zaznaczał.

Po meczu z meblarzami Mateusz Wróbel przyznawał, że gdańszczanie muszą szybko zapomnieć o tym zwycięstwie. Od poniedziałku skupiają się już na kolejnym rywalu. Teraz na swoim terenie podejmą MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. – Do meczu z Piotrkowem przygotowujemy się dokładnie tak samo, jak z każdym innym rywalem. Bez wątpienia czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Zespół z Piotrkowa nieraz pokazał, że potrafi grać w piłkę ręczną. Na pewno nie przyjadą do nas tylko na wycieczkę, a będą walczyć z całych sił o wygraną, tak, jak my. Szanujemy Piotrkowianina i na pewno ich nie zlekceważymy. Musimy podejść do tego spotkania tak samo skoncentrowani, jak do meczu w Elblągu i od samego początku pokazać przeciwnikowi, że gramy u nas w domu i to my tutaj dyktujemy warunki – opowiada Papaj.

Spotkanie z Piotrkowianinem będzie dla zawodników Wybrzeża spotkaniem szczególnym. Od następnej kolejki (6.12) przeniosą się bowiem do ERGO ARENY i to ona stanie się ich nowym domem. – Ten mecz na pewno będzie wyjątkowy. Mamy ogromny sentyment do hali AWFiS. Przez wiele lat była naszym domem, codziennie tu trenowaliśmy. Z tą halą wiąże się bardzo dużo pozytywnych wspomnień i zawsze dobrze grało nam się na tym parkiecie, więc tym bardziej będziemy chcieli pożegnać się z nim zwycięstwem – przyznaje skrzydłowy Wybrzeża. Do Hali Widowiskowo – Sportowej AWFiS czerwono – biało – niebiescy wracać będą tylko wtedy, gdy terminy meczów będą kolidowały z innymi wydarzeniami, zaplanowanymi wcześniej w ERGO ARENIE.

Podczas meczu z Piotrkowianinem kibice będą mogli się również włączyć do akcji Szlachetna Paczka. Wybrzeże Gdańsk jest bowiem jednym z klubów PGNiG Superligi, które biorą w niej udział. W holu hali zostanie przeprowadzona zbiórka produktów potrzebnych wybranej przez Wybrzeże rodzinie. Wspólnie możemy pozwolić rodzinie w spokoju cieszyć się nadchodzącymi Świętami. – Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich kibiców do przyłączenia się razem z nami do akcji Szlachetna Paczka. Rodzina, której pomagamy, straciła pół domu w wyniku sierpniowej nawałnicy i teraz starają się ze wszystkich sił go odbudować. Trudno jest mi sobie nawet wyobrazić, jak wielką tragedię przeżyli. Wiem jednak, że razem możemy odmienić ich los. Im więcej osób będzie chciało pomóc, tym większe jest prawdopodobieństwo, że osiągniemy wspólny cel i pomożemy odbudować dom „naszej” rodzinie. – zakończył skrzydłowy.