Po punkty na najdalszy wyjazd w sezonie

29 квіт. 2022 |

W niedzielę o godzinie 13:00 Torus Wybrzeże Gdańsk rozegra niezwykle ważne spotkanie. Jedziemy do Mielca na mecz z Handball Stalą i w przypadku zwycięstwa stanie się jasne, że rywal ten nas nie wyprzedzi w ligowej tabeli.

W niedzielę o godzinie 13:00 Torus Wybrzeże Gdańsk rozegra niezwykle ważne spotkanie. Jedziemy do Mielca na mecz z Handball Stalą i w przypadku zwycięstwa stanie się jasne, że rywal ten nas nie wyprzedzi w ligowej tabeli.

W pierwszym meczu między naszymi zespołami padł wynik 32:23. Mamy jednak pełną świadomość, że mielecki zespół przystąpi do niedzielnego starcia niezwykle zmotywowany. Tego aspektu nie zabraknie jednak też w naszym zespole. – Jesteśmy bardzo zmotywowani i próbujemy przygotować się jak najlepiej do tego spotkania. Nastroje są bojowe. Wiemy, że nie będzie to takie same spotkanie jak to jesienią, tylko dużo cięższe. Musimy o wiele lepiej się przygotować – powiedział Miłosz Wałach, bramkarz Torus Wybrzeża Gdańsk.

W drużynie sytuacja zdrowotna wygląda dużo lepiej niż wcześniej. Zawodnicy wrócili po chorobach do pełni sprawności. Zabraknie jedynie dłużej kontuzjowanych zawodników – Krzysztofa Gądka, Daniela Leśniaka i Keliana Janikowskiego. Ci, którzy już w sobotę udają się na wyjazd do Mielca, chcą dać z siebie wszystko.

– W kontekście utrzymania jest to też ważny mecz dla nas, „za sześć punktów”. Może jesteśmy w trochę lepszej sytuacji niż Stal, ale jest ona podobna. To mega ważny mecz dla obu zespołów – przyznał Miłosz Wałach, który pochodzi z Podkarpacia. – Już niejednokrotnie grałem w Mielcu. To daleko od moich stron, z Mielcem nie miałem nigdy nic wspólnego. Zawsze jednak miło jest pojechać na południe Polski, jest tam zawsze sympatycznie – dodał.

W ostatnich pięciu spotkaniach Handball Stal Mielec przegrywała za każdym razem, jednak wcześniej pokonała choćby Gwardię Opole 32:28. W trakcie serii porażek również należy wyróżnić mecz z kaliszanami, w którym mielczanie przegrali zaledwie 29:30. Zarówno nasz rywal, jak i my miał spore problemy z tym, by zagrać stabilnie przez pełnych 60 minut. Ten aspekt może być kluczowy.

– Stabilizacja, to jedna najbardziej istotnych kwestii w piłce ręcznej, a z nami w tym aspekcie jest różnie. O meczu z Azotami Puławy chcemy zapomnieć. Mamy przestoje w meczach i chcemy się ich wystrzegać, by grać równo przez 60 minut. Przed nami trzy ostatnie spotkania i stabilizacja w tym najważniejszym punkcie sezonu będzie najważniejsza – podsumował Miłosz Wałach.

Transmisja z meczu na Emocje.TV.

Handball Stal Mielec – Torus Wybrzeże Gdańsk / ndz. 01.05.2022, godz. 13:00

Wyniki ostatnich meczów pomiędzy naszymi zespołami:

27.11.2021 – Torus Wybrzeże Gdańsk – Handball Stal Mielec – 32:23

15.05.2021 – Handball Stal Mielec – Torus Wybrzeże Gdańsk – 26:22

11.11.2020 – Torus Wybrzeże Gdańsk – Handball Stal Mielec – 26:27

14.12.2019 – Torus Wybrzeże Gdańsk – Handball Stal Mielec – 19:24

19.09.2019 – Handball Stal Mielec – Torus Wybrzeże Gdańsk – 23:27