Rewolucja kadrowa i nie tylko. Wybrzeże z Energ(i)ą przystępuje do rozgrywek

29 серп. 2018 |

Wielkimi krokami zbliża się start rozgrywek. Okres przygotowawczy jest zwykle pełen zmian i wytężonej pracy. Nie inaczej było i tym razem. Gdańscy szczypiorniści do rozgrywek przystąpią z nową nazwą i nadziejami na nadchodzący sezon. Inauguracja PGNiG Superligi w Gdańsku już w najbliższą sobotę.

Wielkimi krokami zbliża się start rozgrywek. Okres przygotowawczy jest zwykle pełen zmian i wytężonej pracy. Nie inaczej było i tym razem. Gdańscy szczypiorniści do rozgrywek przystąpią z nową nazwą i nadziejami na nadchodzący sezon. Inauguracja PGNiG Superligi w Gdańsku już w najbliższą sobotę.

Czerwono-biało-niebiescy do nowego sezonu przygotowują się od lipca. Mocne treningi siłowe przeplatali z taktyką i meczami sparingowymi. – Przygotowania, jak co roku, były bardzo ciężkie. Trenowaliśmy dużo i intensywnie. Wydaje mi się, że każdy z nas dawał z siebie 100% na każdym treningu i że jesteśmy w optymalnej dyspozycji fizycznej przed inauguracją sezonu – powiedział Piotr Papaj.

W przerwie między rozgrywkami nastąpiło sporo rotacji w składzie. Z zespołu odeszło kilu bardzo doświadczonych zawodników – m.in. Łukasz Rogulski, Hubert Kornecki czy Damian Kostrzewa. – Można powiedzieć, że przeszliśmy tego lata małą rewolucję. Odeszło od nas kilku ważnych zawodników, ale też przyszło kilku młodych i bardzo perspektywicznych. Myślę, że póki co nowych chłopaków mogę ocenić tylko pozytywnie. Bardzo ciężko pracują i dają z siebie wszystko, żeby jak najszybciej dopasować się do naszego systemu gry. Wiadomo, że potrzebują jeszcze trochę czasu i zaufania, ale myślę, że potencjał naszego zespołu nie jest mniejszy niż w ubiegłych latach – dodał skrzydłowy.

Zmiany kadrowe to nie jedyna rewolucja, jaką przeszedł klub. Do nowego sezonu Wybrzeże przystępuje bowiem z nowym sponsorem tytularnym – Grupą Energa. – Zmiany są dosyć duże. Nowy sponsor tytularny działa na nas tylko pozytywnie. Wszyscy się cieszymy, że Grupa Energa zdecydowała się na współpracę z nami. Daje nam to na pewno spokój i poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, że możemy spokojnie skupić się na treningach i meczach. Jest to też dodatkowy bodziec do pracy, bo chcemy udowodnić naszemu nowemu sponsorowi, że zasługujemy na wsparcie – skomentował Papaj.

Pierwszą okazję do potwierdzenia swojej wartości czerwono-biało-niebiescy będą mieli już w najbliższą sobotę. Wówczas pierwszy raz wybiegną na parkiet jako Energa Wybrzeże Gdańsk. Na inaugurację rozgrywek w Gdańsku zmierzą się z Sandra SPA Pogonią Szczecin. Jak przyznaje Piotr Papaj, nie będzie to łatwe zadanie. – Zespół ze Szczecina jest bardzo trudnym rywalem. Mają bardzo ciekawy, młody zespół, uzupełniany doświadczonymi zawodnikami, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Na pewno jest to drużyna dużo mocniejsza niż w zeszłym sezonie. Świadczą o tym choćby wyniki sparingów, więc na pewno czeka nas bardzo ciężki, zacięty i ciekawy mecz. Obiecuję, że damy siebie 100% żeby wygrać – zakończył.

Energa Wybrzeże Gdańsk – Sandra SPA Pogoń Szczecin, 1.09.2018r., godz. 17.00, Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS, ul. K.Górskiego 1, Gdańsk