Ruszyły nabory do projektu Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies!

14 серп. 2018 |

Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń, porady dietetyka i spotkania ze specjalistami – oto co czeka na uczestników VII edycji Ekstra FAN i IV edycji Ekstra FAN Ladies. Ruszyła  rekrutacja do projektu. Zgłoszenia odbywają się poprzez stronę internetową: www.EkstraFAN.pl. Wybrzeże Gdańsk kolejny raz aktywnie włącza się w projekt!

Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń, porady dietetyka i spotkania ze specjalistami – oto co czeka na uczestników VII edycji Ekstra FAN i IV edycji Ekstra FAN Ladies. Ruszyła  rekrutacja do projektu. Zgłoszenia odbywają się poprzez stronę internetową: www.EkstraFAN.pl. Wybrzeże Gdańsk kolejny raz aktywnie włącza się w projekt!

 

Ekstra FAN to projekt sportowo-zdrowotny dla osób wieku 35-60 lat, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi minimum 28. To jednak nie jedyne kryterium. Nieodzownym elementem jest również chęć zmiany dotychczasowego stylu życia. Przed uczestnikami organizatorzy postawili wyzwanie – zredukowanie wagi ciała o 10 procent! Cały proces będzie odbywał się przy wsparciu dietetyków, fizjologów, lekarzy i specjalistów z zakresu żywienia. Na osiągnięcie celu uczestnicy będą mieli 12 tygodni. Treningi będą odbywały się dwa razy w tygodni i poprowadzą je profesjonalni trenerzy z trójmiejskich klubów sportowych. W tym, rzecz jasna, także szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk!

 

 

Podczas ostatniej edycji, uczestnicy pozbyli się łącznie 254 kg, zgubili 291 cm w pasie i odmłodnieli o ponad 400 metabolicznych lat. O tym dlaczego warto zadbać o zdrowie przekonał się też Pan Krzysztof.

 

– Zbyt duża waga przeszkadzała mi w czynnościach codziennych. Ważąc 106 kg miałem bardzo wysokie ciśnienie i nie uprawiałem aktywności fizycznej. Wiedziałem, że nie mam innego wyjścia, niż udział w projekcie i rozpoczęcie ćwiczeń pod okiem specjalistów. Ostatecznie po 3 miesiącach swojej walki schudłem 16 kg – mówi Krzysztof, uczestnik III edycji Ekstra FAN. – Utrata wagi ciała polepszyła mój stan zdrowia, ciśnienie wróciło do normy, stałem się aktywny, szczęśliwy, radosny i poznałem fajną grupę trenerów – dodaje.

 

Ekstra FAN to bezpłatny projekt zdrowotny, który daje szansę na wyeliminowanie niezdrowych nawyków i zmianę zachowań żywieniowych. Oprócz poprawy kondycji i spadku wagi, pomaga także obniżyć wiek metaboliczny i pozytywnie wpływa na ciśnienie tętnicze. Ekstra FAN mobilizuje do zrobienia czegoś dobrego dla siebie, zadbania o swoje zdrowie oraz poprawę samopoczucia. Po 12 tygodniach wyzwania, u każdego z uczestników sprawdzona zostanie efektywność i trwałość zmian, a po upływie 12 miesięcy od rozpoczęcia projektu, odbędą się ostatnie badania. Wszystko po to, aby móc wyciągnąć wnioski i pochwalić się  sukcesami.

 

– Do projektu zgłosiłem się bo miałem „dość kochanego ciała” i chciałem zmienić to bezpowrotnie. Kilka miesięcy ciężkiej pracy nie poszło na marne. Zyskałem grono wspaniałych kolegów. A po roku przebiegłem maraton. Tak, właśnie bieganie to moja choroba, która mnie teraz dopadła w pozytywnym tego słowa znaczeniu – dodaje Łukasz.

 

Organizatorami projektu są Stadion Energa Gdańsk, ERGO ARENA oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Rekrutacja ruszyła 1 sierpnia. Do projektu zakwalifikuje się 33 panów i 33 panie. Zgłoszenie są prowadzone poprzez stronę internetową www.EkstraFAN.pl.