Szczypiorniści Wybrzeża wrócili do treningów!

13 лип. 2017 |

Najpierw sprawdzający szybkość i wytrzymałość beep test, potem mecz piłki nożnej. Tak wyglądał pierwszy trening Wybrzeża przed sezonem 2017/2018. W treningu wzięło udział 21 zawodników.

Najpierw sprawdzający szybkość i wytrzymałość beep test, potem mecz piłki nożnej. Tak wyglądał pierwszy trening Wybrzeża przed sezonem 2017/2018. W treningu wzięło udział 21 zawodników.

Czerwono-biało-niebiescy w czwartkowy poranek rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu w PGNiG Superlidze. Marcin Lijewski rozpoczął trening od beep testu. Potem wszyscy udali się na boisko, gdzie rozegrali mecz piłki nożnej. – Fajnie zobaczyć wszystkich uśmiechniętych i w dobrych humorach. Szkoda, że jeszcze nie wszystkich zdrowych. Mamy sporo problemów zdrowotnych, którymi będziemy się niebawem martwić. Pozostaje tylko wziąć się do roboty i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Musimy jak najszybciej wdrożyć młodych zawodników w grę, ale widać, że siły i ochoty im nie brakuje, z czego bardzo się cieszę – skomentował trener zespołu.

Nadchodzące tygodnie zapowiadają się niezwykle intensywnie. –  Dużo pracy fizycznej, dużo biegania, chociaż pewnie nie tak dużo jak do tej pory. To jest taki czas, w którym te akumulatory trzeba naładować i trochę tego zdrowia trzeba zostawić. Oczywiście, w miarę zbliżania się pierwszej kolejki sezonu będziemy z tych dużych obciążeń schodzić, ale o takich rzeczach będziemy decydować już w trakcie przygotowań, gdzie na bieżąco będziemy obserwować jak wygląda zespół – powiedział Marcin Lijewski.

W trakcie okresu przygotowawczego gdańszczanie rozegrają także szereg sparingów. W pierwszym meczu szczypiorniści z Gdańska podejmą na własnym parkiecie sąsiadów – Spójnię Gdynia. Na koniec lipca (28.07) udadzą się do Elbląga, by tam zmierzyć się z miejscowymi Meblami Wójcik. Następny tydzień upłynie pod znakiem przygotowań do turnieju w Kwidzynie, który odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia. W kolejnym tygodniu Wybrzeże rozegra wyjazdowy sparing z wicemistrzami Polski, Orlenem Wisłą Płock.

Druga połowa sierpnia poświęcona będzie dwóm turniejom. Najpierw cykliczny Memoriał Leona Walleranda, w którym obok Wybrzeża zagrają zespoły ze Szczecina, Elbląga i Legionowa. Na tydzień przed rozpoczęciem drugiego sezonu zawodowej Superligi gdańszczanie pojadą do Opola i tam zmierzą się z Chrobrym Głogów, Zagłębiem Lubin i gospodarzem turnieju – Gwardią Opole.

W pierwszym treningu wzięło udział 21 zawodników. Do zespołu dołączyli także zakontraktowani w dniu dzisiejszym Maciej Gauden i Krzysztof Komarzewski. Na razie do pełnej sprawności nie wrócili jeszcze Marek Podobas, Paweł Salacz, Ramon Oliveira, Damian Kostrzewa, Kamil Adamczyk, a drobnego urazu kostki nabawił się Artur Chmieliński.