Szwedzka drużyna Eskilstuna Guif zawitała na gdańskim turnieju

9 вер. 2022 |

Grupy młodzieżowe szwedzkiego klubu Eskilstuna Guif przybyły do Gdańska na turniej „Siła z Wybrzeża”. Ich wizyta jest wynikiem współpracy, którą prowadzi TORUS Wybrzeże Gdańsk  z zespołem z Eskilstuny. 

W dniach 9-11 września w Gdańsku odbywa się kolejna edycja turnieju „Siła z Wybrzeża”, którego organizatorem jest Port Serwis SPR Wybrzeże Gdańsk. Już po raz trzeci drużyny młodzieżowe spotykają się, by rywalizować o tytuł najlepszego zespołu. W tym roku do rozgrywek dołączył szwedzki klub Eskilstuna Guif, który reprezentują dwie grupy juniorskie. Przybycie drużyn tego klubu było możliwe dzięki współpracy TORUS Wybrzeża Gdańsk z drużyną Eskilstuna Guif.  

- Cieszymy się, że szwedzki klub zdecydował się przyjechać do nas, do Gdańska. Chcemy zacieśniać naszą relację i poszerzać obszary współpracy  – powiedział dyrektor marketingu TORUS Wybrzeża Gdańsk, Krystian Plech.  

Współpraca między seniorskimi klubami TORUS Wybrzeża Gdańsk i Eskilstuna Guif jest prowadzona na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest międzyzespołowa wymiana młodzieży. Dla zawodnika jest to możliwość rozwoju fizycznego i mentalnego oraz  poznania innych technik i metod treningów oraz gry. 

- Nasza współpraca oparta jest na pięciu filarach. Jednym z nich jest wymiana zawodników i rywalizacja naszych grup młodzieżowych. Chcemy, aby nasi szczypiorniści, mogli walczyć i konkurować ze szwedzkimi rówieśnikami, poznawać nowe metody treningu oraz nawiązywać znajomości. Wierzymy, że zwiększy to poziom szkolenia, a to korzystnie wpłynie na nasz klub – dodał Plech. - Możemy już potwierdzić, że na początku nowego roku do Gdańska przybędzie pierwsza drużyna z Eskilstuny na coroczny memoriał Leona Walleranda. Klub rywalizujący w szwedzkiej najwyższej klasie rozgrywkowej będzie jednym z zagranicznych gości, którzy przybędą do naszego miasta. Natomiast nasz zespół i sztab najprawdopodoniej w okresie przygotowawczym przed następnym sezonem uda się do Szwecji. Cieszymy się z tego, że ta współpraca zbiera już pierwsze owoce i szykujemy się do kolejnych wspólnych projektów – zakończył.