Torus Wybrzeże Gdańsk wygrało II Memoriał im. Leszka Biernackiego

14 серп. 2022 | Komunikaty

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrało 27:25 z MMTS-em Kwidzyn w finale II Memoriału im. Leszka Biernackiego. Gdańscy zawodnicy wrócili w tym meczu z dalekiej podróży, wracając na prowadzenie w końcówce spotkania.

W decydującym o zwycięstwie w II Memoriale im. Leszka Biernackiego, Torus Wybrzeże Gdańsk zmierzyło się z MMTS-em Kwidzyn - zespołem, z którym gdańska drużyna zagra na inaugurację PGNiG Superligi. Początek spotkania był optymistyczny, gdańszczanie szybko objęli prowadzenie.

Torus Wybrzeże dominowało na boisku. Dobrze spisywał się Jakub Będziekowski, a po bramce Jakuba Powarzyńskiego, po kwadransie gry na tablicy wyników widniał już rezultat 8:4. MMTS kilka razy miał okazję na grę w przewadze, jednak Torus Wybrzeże pozwoliło rywalowi jedynie zniwelować straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:12.

Od początku drugiej części spotkania dobrze spisywali się w obronie goście, którzy potrafili z tego wyciągnąć bramki z kontrataków. Właśnie po jednej z kontr, bramkę na 14:15 rzucił Michał Potoczny i to gdańszczanie musieli gonić.

W ważnym momencie, przy stanie 19:19 i grze w osłabieniu Torus Wybrzeża, dwie bramki z rzędu po rzutach przez całe boisko do pustej bramki rzucił Łukasz Zakreta i MMTS po 43 minutach gry prowadził 21:19. Torus Wybrzeże wróciło do gry w efektowny sposób - najpierw bramkę po wrzutce przy sygnalizacji gry pasywnej rzucił Rafał Stępień, a trafienie na wagę remisu po kontrze zaliczył Mateusz Jachlewski. Po chwili kolejnym skutecznym atakiem popisał się Stępień i znów Torus Wybrzeże prowadziło w meczu.

Do końca obie drużyny walczyły o zwycięstwo w meczu. W kluczowym momencie dwie bramki z rzędu rzucił Jovan Milicević, a trafienie kończące mecz padło łupem Jakuba Będzikowskiego. Torus Wybrzeże Gdańsk wygrało 27:25.

Torus Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 27:25 (14:12)

Torus Wybrzeże: Poźniak, Dudziak - Jachlewski 5, Będzikowski 5, Stępień 5, Davidović 3, Milicević 2, Kosmala 2, Tomczak 2, Powarzyński 1, Zmavc 1, Papina 1 oraz Papaj.

MMTS: Dudek, Zakreta 2 - Potoczny 5, Grzenkowicz 4, Jankowski 3, Kutyła 3, Kamyszek 2, Landzwojczak 2, Guziewicz 2, Wawrzyniak 1, Kornecki 1 oraz Ekstowicz, Orzechowski, Majewski, Peret, Nastaj.