TORUS Wybrzeże zdobyło Opole

10 вер. 2022 | Kluby

TORUS Wybrzeże Gdańsk wygrało w Opolu z Gwardią 27:23, potwierdzając wysoką formę, jaką gdańszczanie prezentują u progu sezonu.

Po zwycięstwie u siebie z MMTS-em Kwidzyn, TORUS Wybrzeże Gdańsk czekał pierwszy mecz wyjazdowy. Gdańscy zawodnicy pojechali do Opola na mecz z Gwardią, która na inaugurację wygrała z Zagłębiem Lubin. Zespół prowadzony przez byłego zawodnika Wybrzeża, Rafała Kuptela na początku spotkania swoją grą w defensywie mocno utrudniał poczynania w ataku zespołu znad morza. 

Później jednak to TORUS Wybrzeże wyszło na prowadzenie. Skuteczny był leworęczny rozgrywający Jovan Milicević, po którego dwóch bramkach z rzędu gdańscy szczypiorniści prowadzili 8:5. Na nic zdał się czas wzięty przez opolan i Mateusz Kosmala rzucił bramkę na 9:5.

Opolanie nie chcieli jednak oddać wygranej za darmo szczególnie, że dopingowało ich wielu kibiców na STEGU Arenie. Mozolnie odrabiali straty i w końcu po bramce Andrzeja Widomskiego, na 4 minuty przed przerwą doprowadzili do remisu 12:12. TORUS Wybrzeże nie pozwoliło rywalowi na wyjście na prowadzenie i I połowa zakończyła się wynikiem 14:15

Początek drugiej połowy, to Miłosz Wałach show. Bramkarz TORUS Wybrzeża, który wszedł na boisko pod koniec pierwszej połowy w ciągu 16 minut gry zanotował aż 10 udanych interwencji. To dzięki niemu w bramce i skutecznemu Kosmali w ataku, w 47. minucie było 19:22. 

Na boisku było sporo chaosu, jednak nie zmieniła się przez to sytuacja na boisku. Wciąż to gdańszczanie utrzymywali minimalne prowadzenie, które po skutecznych karnych wykonywanych przez Mateusza Jachlewskiego. Opolanie nie potrafili znaleźć drogi do gdańskiej bramki i gdy na 4 minuty przed końcem ze skrzydła trafił Mateusz Kosmala, było 22:27. 

TORUS Wybrzeże do samego końca utrzymało więcej nerwów od rywala i był to klucz do wygranej. Dzięki zwycięstwu 27:23, po dwóch seriach PGNiG Superligi gdańszczanie na swoim koncie mają komplet sześciu punktów

KPR Gwardia Opole - TORUS Wybrzeże Gdańsk 23:27 (14:15)

KPR Gwardia: Malcher (6/21 - 29%), Lellek (3/13 - 23%) - Jankowski 6, Monczka 4, Widomski 4, Sosna 3, Hryniewicz 1, Fabianowicz 1, Morawski 1, Scisłowicz 1, Stempin 1, Kucharzyk 1, Wojdan.
Karne: 1/2.
Kary: 14 min. (Fabianowicz 4 min. - cz.k., Stempin 2 min. - cz.k., Wojdan 4 min., Widomski, Jankowski 2, Kucharzyk - po 2 min.).

TORUS Wybrzeże: Poźniak (4/17 - 24%), Wałach 1 (14/23 - 61%) - Kosmala 7, Jachlewski 7, Milicević 5, Papina 3, Davidović 2, Będzikowski 1, Powarzyński 1, Pieczonka, Zmavc, Stępień, Tomczak, Woźniak
Karne: 5/7.
Kary: 10 min. (Będzikowski, Pieczonka, Kosmala, Davidović, Zmavc - po 2 min.).