W niedzielę 1/8 PGNiG Pucharu Polski

18 січ. 2019 |

W najbliższą niedzielę czerwono – biało – niebiescy udadzą się do Wielunia. Tam z miejscowym MKS – em zmierzą się w 1/8 PGNiG Pucharu Polski.

W najbliższą niedzielę czerwono – biało – niebiescy udadzą się do Wielunia. Tam z miejscowym MKS – em zmierzą się w 1/8 PGNiG Pucharu Polski.

W pierwszym ze spotkań w ramach rozgrywek PGNiG Pucharu Polski zespół Energi Wybrzeża Gdańsk pokonał lidera tabeli I ligi, Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna. Następny przeciwnik gdańszczan, którego w drodze losowania wyłonił organizator rozgrywek, to także pierwszoligowiec. MKS Wieluń – bo o tym zespole mowa – w swoim pierwszym meczu wyeliminował Chrobrego Głogów. Jak przyznaje Michał Bednarek, miejsce w tabeli zespołu przeciwnego nie ma dla czerwono – biało – niebieskich znaczenia.  – Przed każdym meczem, jaki rozgrywamy – nieważne, czy naszym przeciwnikiem są Kielce, czy zespoły z niższej ligi – cel mamy jeden. Wygrać mecz i robić wszystko, aby udoskonalać swoją grę. W przerwie świątecznej sporo pracowaliśmy nad swoją obroną, z której nie do końca byliśmy zadowoleni. Ten mecz będzie więc podsumowaniem naszej pracy i pokaże nam, nad czym musimy jeszcze bardziej pracować – dodaje.

Mecz w Wieluniu będzie pierwszym meczem Energi Wybrzeża Gdańsk po tragicznej śmierci Prezydenta Miasta, Pawła Adamowicza. – Tragedia, do jakiej doszło podczas finału WOŚP, jest dla nas straszna, niezrozumiała… Wielu z nas miało okazję spotkać się z Panem Prezydentem na naszych meczach i nie potrafimy tego pojąć. Jedyne, co możemy teraz zrobić, to jeszcze mocniej i ciężej pracować na treningach, by godnie reprezentować nasze miasto na parkietach Superligi. Wydaje nam się, że tego chciałby Pan Prezydent – skomentował rozgrywający Energi Wybrzeża.

W odróżnieniu od poprzedniego meczu, tym razem czerwono-biało-niebiescy zagrają w komplecie. Do zespołu dołączyli już wszyscy kadrowicze. – Niestety, takie są zasady. W okresie świątecznym, kiedy przerwa w lidze jest dość długa i w tym czasie moglibyśmy pracować nad błędami, które popełnialiśmy w pierwszej rundzie, my głównie pracowaliśmy nad swoją kondycją, motoryką i siłą, bo na treningach było nas siedmiu. Od początku tego tygodnia są już wszyscy, więc praca jest zdecydowanie lepsza i bardziej owocna. Mamy jeszcze troszkę czasu na pracę i poprawienie swoich błędów. Mam nadzieję, że wysiłek włożony w treningi w ostatnich tygodniach, przybliży nas do tego, co chcemy osiągnąć – zakończył Michał Bednarek.

1/8 PGNiG Pucharu Polski: MKS Wieluń – Energa Wybrzeże Gdańsk, niedziela, 20 stycznia, godz. 15.00, Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Częstochowska 35, Wieluń