Walka o pierwsze punkty

11 вер. 2019 |

Już w niedzielę o godzinie 19.00 Torus Wybrzeże Gdańsk podejmie w domowej hali drużynę Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Dla obu zespołów będzie to trzecia szansa na pierwsze punkty w nowym sezonie.

Już w niedzielę o godzinie 19.00 Torus Wybrzeże Gdańsk podejmie w domowej hali drużynę Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Dla obu zespołów będzie to trzecia szansa na pierwsze punkty w nowym sezonie.


Zarówno gdańszczanie, jak i zawodnicy Piotrkowianina rozpoczęli nowy sezon od dwóch porażek. Jak przyznaje Piotr Papaj, czerwono – biało – niebieskim brakuje zgrania. – Jesteśmy bardzo młodym zespołem i nie mówię tutaj tylko o średniej wieku, ale przede wszystkim o wspólnym graniu. W tym sezonie dołączyło do nas kilku nowych zawodników. Dla większości z nich były to debiutanckie spotkania w PGNiG Superlidze. Myślę, że właśnie wspólnego doświadczenia, jako jedna drużyna, zabrakło nam w pierwszych seriach i dlatego musieliśmy uznać wyższość bardziej doświadczonych zespołów. Wierzę, że z meczu na mecz będziemy się rozumieli na boisku coraz lepiej, co przyniesie lepsze rezultaty – uspokaja skrzydłowy.

W zeszłym sezonie to właśnie porażka z Piotrkowem pozbawiła gdańszczan nadziei na udział w fazie finałowej, jednak to już przeszłość. Nowy sezon to nowe otwarcie, a niedzielnego rywala zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk traktują jak każdego. – Do zespołu z Piotrkowa podchodzimy z dużym szacunkiem, ale bez strachu. Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie, ale myślę, że nie jesteśmy na straconej pozycji, szczególnie w naszej hali. Przy dopingu naszych wspaniałych kibiców będziemy walczyli z całych sił o każdy centymetr boiska, o każdą piłkę, tak, żeby po 60 minutach móc cieszyć się z pierwszych trzech punktów – opowiada Papaj.

Najbliższe spotkanie będzie pierwszym meczem z Gdańska transmitowanym przez nowego nadawcę – TVP Sport. Dzięki temu, postawa obu drużyn ma szansę dotrzeć do większej liczby widzów przed telewizorami. – Cieszymy się, że mamy okazję pokazać się szerszej publiczności. Dla każdego zawodnika taka wiadomość to dodatkowa mobilizacja, myślę, że też spełnienie marzeń. Każdy z nas zawsze chce grać dla jak największej widowni – zarówno w hali, jak i przed telewizorami – zakończył skrzydłowy.

Torus Wybrzeże Gdańsk vs Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, niedziela, 15 września, godz. 19.00, Hala AWFiS w Gdańsku, transmisja w TVP Sport oraz sport.tvp.pl od godz. 18.30.