Wirtualne „Derby Pomorza” dla Niny Słupskiej

6 трав. 2021 |

W ramach 22 kolejki PGNiG Superligi, drużyna TORUS Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z MMTS Kwidzyn. Niestety jest to kolejny mecz, który zawodnicy Wybrzeża będą musieli rozegrać bez udziału swoich kibiców. Mimo wszystko pracownicy klubu postanowili utworzyć wydarzenie, podczas którego kibice będą mogli zakupić bilet – cegiełkę. Cały zysk z biletów przekazany zostanie na pomoc Ninie Słupskiej, która walczy z chorobą SMA.

– Aby ratować zdrowie Niny, chcemy skorzystać ze wszystkiego, co oferuje współczesna medycyna w walce z SMA. Terapia genowa, na którą zbieramy, polega na jednorazowym podaniu leku, który zatrzymuje postęp choroby. Niestety – najdroższy lek świata kosztuje ponad 9 milionów złotych! Boimy się, że nie zdążymy, bo można go podać tylko do 13,5 kilograma wagi dziecka! Nasz czas się kurczy, ucieka w przerażającym tempie! – powiedzieli rodzice Niny.
– Walka z Pandemią trwa, ale wierzymy, że jesteśmy bliżej końca i od następnego sezonu kibice wrócą już na naszą halę. Dlatego też chcemy wykorzystać możliwość i zachęcić wszystkich do zakupu cegiełki – biletu na mecz, który każdy i tak może zobaczyć w telewizji, a przy okazji pomóc Ninie. Marzy nam się zapełnić halę AWFiS w liczbie 1500 kibiców i może uda się przy okazji tej akcji. Zachęcam też pozostałe kluby do akcji i działania na rzecz tej silnej dziewczynki – powiedział Krystian Plech, dyrektor ds. marketingu klubu.
Osoba, która jednorazowo zakupi najwięcej biletów, dodatkowo otrzyma koszulkę z podpisami zawodników TORUS Wybrzeże Gdańsk.
Pomóc można też na stronie: