Witkowski za Pieńczewskiego. Zawodnik z Zabrza wzmocni gdańską bramkę

11 черв. 2018 |

Przemysław Witkowski zasili szeregi Wybrzeża Gdańsk. Jest on jak na razie jedynym nowym zawodnikiem czerwono – biało – niebieskich z doświadczeniem na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce.

Przemysław Witkowski zasili szeregi Wybrzeża Gdańsk. Jest on jak na razie jedynym nowym zawodnikiem czerwono – biało – niebieskich z doświadczeniem na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce.

Po odejściu Macieja Pieńczewskiego do Spójni Gdynia działacze gdańskiego klubu rozpoczęli poszukiwania zawodnika, który wesprze w bramce Artura Chmielińskiego. Najlepszym na to miejsce kandydatem okazał się Przemysław Witkowski. Choć kontrakt Witkowskiego z dotychczasowym klubem, Górnikiem Zabrze, obejmował sezon 2018/2019, bramkarz przeniesie się do Wybrzeża. – Zdecydowałem się zmienić klub, chociaż miałem jeszcze kontrakt ważny przez rok. W tym sezonie w Górniku nie dostawałem od trenera szansy na grę, w związku z czym nie miałem okazji pokazać swoich umiejętności na parkiecie, a nie należę do osób, którym odpowiadałaby taka sytuacja. Dostałem oferty z różnych klubów, ale gra w Wybrzeżu wydawała mi się najlepszą opcją – przyznaje Witkowski.

Wpływ na decyzję bramkarza miał przede wszystkim gdański sztab trenerski. Do Wybrzeża przyciągnęła Witkowskiego m. in. możliwość współpracy z Sebastianem Suchowiczem. – Przekonało mnie do tej decyzji wiele czynników, ale głównymi była postać trenera Marcina Lijewskiego, którego praca z młodymi zawodnikami w PGNiG Superlidze jest, według mnie, znakomita. Drugim aspektem jest rola Sebastiana Suchowicza, o którego warsztacie słyszałem już w Zabrzu od kolegów. Możliwość pracy z tak doświadczonym bramkarzem będzie dla mnie znakomitym czasem do stawania się coraz lepszym – ambitnie podkreśla 25 – letni bramkarz.

Witkowski zastąpi w gdańskiej bramce Maćka Pieńczewskiego. O minuty na parkiecie będzie rywalizował z zaledwie rok starszym Arturem Chmielińskim. Jak podkreśla, najbardziej liczy na to, iż owocna współpraca z Chmielińskim będzie wsparciem dla pozostałych zawodników na parkiecie. – Przychodzę z założeniem dawania z siebie jak najwięcej. Mam nadzieję, że zaowocuje to regularnymi występami. Przede wszystkim liczę na to, że z Arturem będziemy się nawzajem uzupełniać i dzięki temu stworzymy duet, który w każdym meczu będzie podporą dla chłopaków z pola – opowiada.

Do tej pory Wybrzeże zakontraktowało dwóch zawodników – Konrada Ciołaka i Ksawerego Gajka. Jedynie Witkowski ma na swoim koncie grę w PGNiG Superlidze. Przyznaje, że to doświadczenie może mu pomóc przy debiucie w czerwono – biało – niebieskich barwach. – To, że zaliczyłem już występy w Superlidze będzie jedynie plusem, ponieważ wiem już, jak to wszystko wygląda od środka. Mam nadzieję, że dzięki temu, że znam to z własnego doświadczenia, uniknę stresów związanych z całą meczową otoczką, szczególnie w przypadku meczów telewizyjnych – zakończył.

PRZEMYSŁAW WITKOWSKI

Data i miejsce urodzenia: 10 luty 1993, Końskie

Wzrost: 1,87m

Waga: 83 kg

Poprzednie kluby: NMC Górnik Zabrze, HC BANIK Karvina