Wybrzeżowe Mistrzostwa Gdańska w Piłkę Ręczną

8 лист. 2022 |

Klub piłki ręcznej Wybrzeże Gdańsk zaprasza uczniów wszystkich gdańskich szkół do wzięcia udziału w Wybrzeżowych Mistrzostwach Gdańska. Turniej odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2023 roku. Zgłaszać mogą się drużyny żeńskie i męskie, a zapisy trwają do 15 grudnia 2022r.

Zaproszenie do Wybrzeżowych Mistrzostw Gdańska w piłkę ręczną skierowane jest do dzieci w wieku 6 do 14 lat, zarówno dziewczynek, jak i chłopców. W ramach Mistrzostw uczestnicy zmierzą się ze sobą w kategoriach wiekowych i będą mieli okazję wygrać atrakcyjne nagrody dla swojej szkoły – puchar Legend Gdańskiego Wybrzeża oraz voucher na zakup sprzętu sportowego na kwotę 1000 złotych. Dodatkowo uczestnicy turnieju spotkają się z zawodnikami TORUS Wybrzeża Gdańsk. Będą mieli okazję porozmawiać, zadać pytania, zdobyć autografy i zrobić wspólne zdjęcia.

- Od sezonu 2020 organizujemy w szkołach akcje #TrenujZWybrzeżem, gdzie staramy się zainteresować dzieci do uprawiania sportu, a przede wszystkim naszą dyscypliną czyli piłką ręczną - powiedział Krystian Plech, dyrektor ds. Marketingu. Program ten razem z naszymi partnerami - Port Gdańsk i Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Teraz chcemy zrobić kolejny krok i stworzyć turniej, gdzie gdańskie szkoły będą miały możliwość rywalizacji. Kiedyś takich rozgrywek było sporo i to w każdej dyscyplinie. My chcemy kolejny raz przybliżyć dzieciakom, jak fajną grą jest piłka ręczna, a kto wie, może to zachęci do treningów i uda się wychować kolejnych zawodników, którzy w przyszłości reprezentować będą barwy gdańskiego Wybrzeża dodał.

Turniej odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2023 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS przy ulicy Górskiego 1 w Gdańsku. Zgłoszenie drużyn jest całkowicie bezpłatne. Jedna szkoła podstawowa może zgłosić jeden zespół w kategorii dziewczynek i jeden w kategorii chłopców. Zgłoszenia można wysyłać na adres marketing@wybrzeże-gdansk.pl w temacie wiadomości wpisując Mistrzostwa Gdańska w Piłce Ręcznej. Po weryfikacji ilości wniosków, organizatorzy zdecydują się o formacie rozgrywek.