Wyjątkowy mecz na Święto Niepodległości

6 лист. 2018 |

Sto lat Niepodległości. Sto lat piłki ręcznej w Polsce. Do tego Gdańsk – Miasto Wolności. Specjalna, patriotyczna oprawa, wyjątkowe atrakcje i mecz trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Tak zapowiada się tegoroczne Święto Niepodległości w PGNiG Superlidze. Już 11 listopada szczypiorniści Energi Wybrzeże Gdańsk podejmą Gwardię Opole.

Sto lat Niepodległości. Sto lat piłki ręcznej w Polsce. Do tego Gdańsk – Miasto Wolności. Specjalna, patriotyczna oprawa, wyjątkowe atrakcje i mecz trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Tak zapowiada się tegoroczne Święto Niepodległości w PGNiG Superlidze. Już 11 listopada szczypiorniści Energi Wybrzeże Gdańsk podejmą Gwardię Opole.

Taki mecz zdarza się raz na sto lat! 11 listopada Energa Wybrzeża Gdańsk i Gwardia Opole zmierzą się w specjalnym Meczu Niepodległości. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wyjątkowa, patriotyczna oprawa. Zawodnicy obu zespołów wystąpią w unikatowych strojach, zaprojektowanych specjalnie na tę okazję, tuż przed rozpoczęciem spotkania odśpiewają hymn narodowy, a na parkiet wybiegną w eskorcie harcerzy. To jedynie część atrakcji, które czekają nas tego dnia. – Fajnie, że będzie towarzyszyła nam dodatkowa oprawa. Z naszej strony gwarantuję pełne skupienie na przeciwniku. Wierzę, że razem stworzymy widowisko na miarę Święta Niepodległości – powiedział Mateusz Wróbel.

Do Meczu Niepodległości szczypiorniści Energi Wybrzeża przystąpią podbudowani niedzielnym zwycięstwem z Zagłębiem Lubin. – Mecz od początku nie układał się po naszej myśli. Podeszliśmy do niego zbyt delikatnie i szybko straciliśmy kilka łatwych bramek. W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie lepiej w obronie i ataku. Cieszymy się, że te punkty są na naszym koncie, ale to tylko jeden z wielu celów do zrealizowania. Za kilka dni następny, także walczymy dalej – skomentował Wróbel.

Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Historia pojedynków tych dwóch zespołów pokazuje, że spotkania trzymają w napięciu do samego końca. – Opole od kilku sezonów pokazuje, że stać ich na bardzo dobry wynik. W tym sezonie też widać, że mają duże ambicje. Gramy u siebie, dobrze nam się z nimi gra i jestem przekonany, że nie poddamy się, a punkty zostaną w Gdańsku – dodał rozgrywający Energi Wybrzeże.

Mecz Niepodległości to także szereg atrakcji okołoboiskowych. Na kibiców będą czekały biało-czerwone klaskacze, które posłużą za kartoniadę w trakcie uroczystego odśpiewania hymnu podczas ceremonii otwarcia. Kibice będą mogli również posilić się smaczną grochówką i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w Fotolustrze. Na najmłodszych kibiców czekać będzie kącik zabaw. Dodatkowo, przy współpracy z PGNiG Superligą organizatorzy wysyłają dwa autokary po młodych kibiców z Chojnic i Potęgowa. – Cieszymy się, że tak wiele dzieje się wokół tego meczu i że na trybunach zobaczymy też nowe twarze. Ja na pewno mogę zagwarantować, że przez 60 minut kibice nie będą się nudzić. Zagrają dwie drużyny z wielkimi ambicjami, które na pewno mają charakter i walczą o każdy centymetr boiska – zakończył Mateusz Wróbel.

Mimo, iż spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00, organizatorzy zachęcają, aby kibice stawili się w hali już przed godz. 12.00. W samo południe w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!” w hali AWFiS zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. To ogólnopolska akcja, dzięki której w całej Polsce odśpiewany zostanie hymn narodowy.

Mecz Niepodległości: Energa Wybrzeże Gdańsk – Gwardia Opole, niedziela, 11.11.2018r, godz. 13.00, hala AWFiS. Początek transmisji w nsport+ od godz. 12.45. „Niepodległa do hymnu!” – godz. 12.00