Zaczynamy drugą rundę! Na początek mecz z Chrobrym

15 січ. 2018 |

Wybrzeże Gdańsk wraca na ligowe parkiety. Pierwszym rywalem czerwono – biało – niebieskich po świąteczno – reprezentacyjnej przerwie będzie Chrobry Głogów.

Wybrzeże Gdańsk wraca na ligowe parkiety. Pierwszym rywalem czerwono – biało – niebieskich po świąteczno – reprezentacyjnej przerwie będzie Chrobry Głogów.

Początek roku zapowiada się dla gdańszczan niezwykle intensywnie. W ciągu trzech tygodni rozegrają aż sześć spotkań. W pierwszym meczu zmierzą się z Chrobrym Głogów. To bardzo dobrze znany Wybrzeżu rywal, co jednak nie wpływa na podejście szczypiornistów do tego spotkania. – Z Głogowem rozegraliśmy naprawdę dużo pojedynków, nawet ostatnio mieliśmy okazję powalczyć na turnieju w Gryficach. Skupiamy się jednak tylko i wyłącznie na swojej grze. Jeżeli zrealizujemy wszystkie założenia, to my będziemy się cieszyć z wygranej – opowiada skrzydłowy, Damian Kostrzewa.

Kostrzewa dołączy do zespołu po długiej nieobecności. Na początku stycznia zakończył leczenie kontuzji kolana i postawą na turnieju w Gryficach (zdobył 11 bramek w dwóch meczach) pokazał, że może wrócić na parkiet. Jak przyznaje, bardzo brakowało mu sportowych emocji. – Głód piłki ręcznej był i jest ogromny. Długo nie miałem możliwości sprawdzenia się na parkiecie, myślę, że teraz jest odpowiedni czas, żeby go w końcu zaspokoić. Do spotkania z Chrobrym podejdę jak do każdego innego: dam z siebie 100%. Wtorkowe spotkanie w Hali Widowiskowo – Sportowej AWFiS będzie ligowym debiutem w czerwono – biało – niebieskich barwach młodego rozgrywającego, Krystiana Wołowca.

Mecz z Głogowem rozpocznie serię trzech pierwszych spotkań, które Wybrzeże rozegra przed własną publicznością. Cztery dni po wtorkowym starciu do Gdańska przyjedzie Sandra SPA Pogoń Szczecin, a jeszcze cztery dni później klub znad morza odwiedzi Gwardia Opole. Później gdańszczan czekają występy w Puławach i Grudziądzu (Puchar Polski). Szczypiorniści Wybrzeża są jednak przygotowani do takich obciążeń. – Bardzo dobrze przepracowaliśmy tę przerwę, więc o zdrowie jestem spokojny. Taktycznie też z treningu na trening jest i będzie jeszcze lepiej, pozostaje tylko udowodnić to na parkiecie. Chcemy, żeby na nasze mecze przychodziło jak najwięcej kibiców, ale żeby ich przyciągnąć, musimy znowu stworzyć w Gdańsku twierdzę. Mam nadzieję, że każdemu zespołowi będzie u nas o punkty bardzo ciężko. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!  – zakończył skrzydłowy.

WYBRZEŻE GDAŃSK – CHROBRY GŁOGÓW, 16 stycznia 2018, g. 18:30

Hala Widowiskowo – Sportowa AWFiS w Gdańsku

Ul. K. Górskiego 1