Zrewanżować się szczecinianom

10 трав. 2019 |

To już ostatnia prosta rozgrywek rundy spadkowej. Przed podopiecznymi Thomasa Orneborga jeszcze trzy spotkania, w tym dwa przed własną publicznością. Na początek, w środę 15 maja, zmierzą się z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

To już ostatnia prosta rozgrywek rundy spadkowej. Przed podopiecznymi Thomasa Orneborga jeszcze trzy spotkania, w tym dwa przed własną publicznością. Na początek, w środę 15 maja, zmierzą się z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

Do spotkania z drużyną ze Szczecina czerwono-biało-niebiescy podejdą w dobrych nastrojach. W poprzedniej serii w bardzo ważnym meczu zwyciężyli z Zagłębiem Lubin, zaliczając tym samym spory awans w tabeli. – Na pewno poprawiliśmy swoją sytuację w tabeli, co nas niezmiernie cieszy. Wiemy, że przed nami jeszcze trzy mecze i na nich się skupiamy. Nastawienia są bojowe, w szczególności, że gramy u siebie w domu. Będziemy walczyć o komplet punktów – zapowiedział Adrian Kondratiuk.

Na początku rundy spadkowej w starciu tych drużyn górą byli szczecinianie. Zapowiada się ciężki bój. Na tym etapie rozgrywek każdy mecz jest meczem o życie. – Te spotkania w grupie spadkowej rządzą się swoimi prawami, dlatego trudno powiedzieć, jaki będzie ten mecz. Walki nie zabraknie z obu stron. My skupiamy się na sobie i własnej grze, aby wypaść jak najlepiej i wygrać to spotkanie – ocenił kapitan Energi Wybrzeża. Kluczem może być dobre rozpracowanie rywala. – Przeanalizujemy zespół ze Szczecina i przygotujemy się dobrze do tego meczu. Wiemy, że mają bramkostrzelnych Krupę i Bosego, na nich trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę. Do tego mocno stoją w obronie. My mamy własne argumenty na wygranie tego spotkania i na tym musimy się skupić – dodał Kondratiuk.

Rywalizacja w grupie spadkowej jest bardzo wyrównana. Szczypiorniści Energi Wybrzeża w środę mogą zrównać się z Sandra SPA Pogonią Szczecin pod względem punktów. Tuż za plecami mają jednak Zagłębie Lubin i Arkę Gdynia. – Tabela jest bardzo płaska, dlatego każdy punkt jest na wagę złota. Drużyny kładą wszystko, co mają na szalę, by zdobywać punkty i jest to zrozumiałe przy tak wyglądającej tabeli. Na pewno będzie to ciężki mecz. Liczymy na dobre, twarde widowisko obu drużyn – skomentował środkowy rozgrywający gdańskiego klubu.

Niezmiennie szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk liczą na wsparcie swoich kibiców. – To jedna z ostatnich okazji, aby zobaczyć nas w tym sezonie na własnym parkiecie. Dlatego zachęcam do licznego przybycia do hali AWFiS i wsparciu nas we wspólnym osiągnięciu celu, dopisaniu razem z nami trzech oczek do ligowej tabeli – zakończył Adrian Kondratiuk.

Energa Wybrzeże Gdańsk – Sandra SPA Pogoń Szczecin, 15.05.2019r., godz. 18.00, Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS.