Amine Bedoui opuszcza szeregi Energi Wybrzeża Gdańsk

6 cze 2024 |

Po 6 miesiącach spędzonych w Gdańsku i zakończonym sezonie, tunezyjski bramkarz Amine Bedoui skorzystał z oferty innego klubu, co oznacza, że opuszcza szeregi Wybrzeża. 30-letni zawodnik trafił do naszej drużyny w grudniu 2023 roku, by wspomóc nas w walce o utrzymanie w ORLEN Superlidze.

Zanim dołączył do Wybrzeża reprezentował barwy takich klubów jak: Club Africain (Tunezja), RK Vojvodina (Serbia) oraz Al Gharafa (Katar). Razem z Reprezentacją Tunezji uczestniczył również w Mistrzostwach Świata 2019 rozgrywanych w Egipcie.

Pierwszy raz przed gdańską publicznością zaprezentował się 2 grudnia 2023 roku, w meczu 14. serii z MMTS Kwidzyn, broniąc ze skutecznością 41%. Przez kolejne 6 miesięcy Amine zagrał w 18 ligowych meczach broniąc 161 rzutów ze skutecznością 28%.

Tym samym dołożył sporą cegiełkę do utrzymania Wybrzeża, uzupełniając się z w bramce z Kornelem Poźniakiem i wspierając drużynę swoim doświadczeniem. Dwukrotnie głosami kibiców wybierany był MVP meczów ORLEN Superligi, a były to starcia z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (36%) oraz Gwardią Opole (33%).

Amine, dziękujemy za Ci za ten czas w Gdańsku i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

 

O ruchach transferowych na pozycji bramkarza będziemy Was informować wkrótce.