Derby Energii dla Kalisza

11 lut 2024 |

Po zaciętym meczu 20. serii ORLEN Superligi, Energa MKS Kalisz pokonuje Energę Wybrzeże Gdańsk. MVP wybrany został bramkarz gospodarzy, Krzysztof Szczecina.

W sponsorskie derby zdecydowanie lepiej weszli gdańszczanie, którzy w 9 minucie spotkania po trafieniu Nejca Zmavca prowadzili już 1:5. Rafał Kuptel wziął czas, który pomógł gospodarzom odrabiać straty. W 23 minucie doprowadzili do remisu 9:9, gdy do bramki trafił Bartosz Kowalczyk. Na 15 sekund przed przerwą o czas poprosił trener Patryk Rombel, chcąc ustawić ostatnią akcję. Ta zakończyła się blokiem kaliszan i  do szatni drużyny zeszły przy wyniku 10:11.

W pierwszej akcji drugiej połowy wynik wyrównał Krzysztof Komarzewski. W szeregach gości dobrze spisywał się Piotr Papaj, który wyprowadził drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Gdy w 40 minucie bramkę dorzucił Peret, było 15:18. Przestój gdańszczan i niewykorzystane szanse napędzały kaliszan, którzy odrobili straty. Żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Kaliszan po raz pierwszy na prowadzenie na 11 minut przed końcem wyprowadził Mateusz Kus, a za ciosem poszedł Matija Starcević, rzucając dwie kolejne bramki. Ofensywa Wybrzeża się zacięła, od 43. minuty nie byli oni w stanie pokonać Krzysztofa Szczeciny. Z kolei gospodarze trafili aż 6 razy z rzędu i w 51. minucie prowadzili już 23:20. 5 minut przed końcem trzecią karę, skutkującą czerwoną kartką otrzymał Nejc Zmavc i grę w przewadze szybko wykorzystał Łukasz Kucharzyk. Przy stanie 26:24 karnego nie wykorzystał Jovan Milicević. Gdańszczanie wpuścili siódmego zawodnika do ataku, ale rzut Mateusza Góralskiego obronił Szczecina. Mecz zakończył się wynikiem 26:24 dla gospodarzy.