Derby, które wyznaczą kolejne cele

7 kwi 2022 |

Na to spotkanie czekała cała społeczność pomorskiej piłki ręcznej. W 22. serii PGNiG Superligi szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn. Obie drużyny rywalizują ze sobą w lidze również o prymat na Pomorzu.

Na to spotkanie czekała cała społeczność pomorskiej piłki ręcznej. W 22. serii PGNiG Superligi szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn. Obie drużyny rywalizują ze sobą w lidze również o prymat na Pomorzu.

Do sobotniego spotkania przystępujemy po meczu z Łomżą Vive Kielce. – Mecz z Vive nie był dla nas objawieniem, ale raczej utwierdzeniem się w zdaniu, że w naszym zespole jest duży potencjał i przy konsekwentnej grze oraz skuteczności w klarownych sytuacjach, jesteśmy zdolni do walki z każdą drużyną – powiedział Jakub Powarzyński, rozgrywający naszej drużyny.

Aktualnie w tabeli lepiej wygląda sytuacja MMTS-u Kwidzyn. Zespół z południowo-zachodnich krańców naszego województwa z 33 punktami zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli, natomiast Torus Wybrzeże Gdańsk uzbierało jak dotąd 19 punktów i zajmuje 10. pozycję. W naszym zespole nie brakuje kwidzyńskich akcentów – wychowankami tego klubu są Mateusz Kosmala czy Jacek Sulej, w MMTS-ie grają natomiast rodowity gdańszczanin Robert Orzechowski czy doskonale znany fanom czerwono-biało-niebieskich Hubert Kornecki.

Za naszymi plecami czai się kilku ligowych rywali, jednak nie paraliżuje to drużyny z Gdańska. – Nie patrzę na naszą sytuację ligową przez pryzmat walki o utrzymanie. Potencjalna wygrana z MMTS-em zapewniłaby nam punkty, które mogłyby pomóc drużynie piąć się w górę tabeli. W takim scenariuszu, kwestia utrzymania nie powinna nikomu zajmować głowy – dodał Powarzyński.

W pierwszym meczu obu zespołów MMTS Kwidzyn wygrał 28:25. Trzy poprzednie spotkania wygrywali jednak gdańszczanie. – Mecze z MMTS-em Kwidzyn zawsze budzą duże emocje w środowisku piłki ręcznej także ze względu na to, że są to zazwyczaj dość wyrównane spotkania. Dla mnie jako wychowanka Wybrzeża mecze z drużynami kwidzyńskimi są szczególne. Mierzyłem się z nimi przez wiele lat na szczeblach młodzieżowych i zawodnicy obu drużyn zawsze byli na te spotkania szczególnie zmotywowani – stwierdził rozgrywający.

Początek spotkania w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 12:30. Transmisja w TVP Sport.

 

Torus Wybrzeże Gdańsk – MMTS Kwidzyn / sob. 09.04.2022, godz. 12:30

 

Wyniki ostatnich meczów pomiędzy naszymi zespołami:

13.11.2021 – MMTS Kwidzyn – Torus Wybrzeże Gdańsk 28:25

09.05.2021 – Torus Wybrzeże Gdańsk – MMTS Kwidzyn 25:24

15.11.2020 – MMTS Kwidzyn – Torus Wybrzeże Gdańsk 22:28

23.11.2019 – Torus Wybrzeże Gdańsk – MMTS Kwidzyn 26:22