Drużyna TORUS Wybrzeża Gdańsk zmierzy się z Mistrzami Polski

14 mar 2023 |

Na mecz 19. Serii PGNiG Superligi TORUS Wybrzeże Gdańsk pojedzie do Kielc. W piątek, 17 marca o 18:15 zawodnicy gdańskiego Wybrzeża zmierzą się z Mistrzami Polski. Transmisję tego spotkanie przeprowadzi TVP Sport.

Kieleckiej drużyny nie trzeba przedstawiać. Zespół prowadzony Przez Talanta Dujshebaeva jest naszpikowany gwiazdami światowego formatu. Obok najlepszych reprezentantów Polski grają tam też czołowi reprezentanci m.in. Hiszpanii, Francji, Chorwacji czy Niemiec. Od wielu lat kielecka drużyna rządzi i dzieli w PGNiG Superlidze. Ostatnio piłkarze ręczni Industrii Kielce wygrali we własnej hali z duńskim Aalborg HB 33:28 w meczu 12. kolejki Ligi Mistrzów. To zwycięstwo zapewniło im awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

- Wiadomo, zespół Indistrii Kielce aktualnie jest jednym z najlepszych na świecie. W zeszłym sezonie byli o krok od wygrania Ligi Mistrzów, więc na pewno ich osiągnięcia robią wrażenie. Gra tam wielu wspaniałych zawodników, między innymi Arciom Karalek, który moim zdaniem jest teraz w top 5 obrotowych w Europie – mówi Nejc Zmavc.

Zawodnicy TORUS Wybrzeża Gdańsk zachwycają swoją grą w tym sezonie. W rundzie wiosennej gdańszczanie nie przegrali żadnego domowego meczu i w każdym spotkaniu pokazują wysoką jakość gry, co przyciąga wielu kibiców do hali. Podobnie jest z meczami wyjazdowymi. Od powrotu po przerwie zimowej drużyna Wybrzeża wygrała mecze w Kwidzynie i Puławach. Jedyne małe potknięcie gdańszczanie zaliczyli w Lubinie, gdzie zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, ale i stamtąd udało im się przywieźć cenny punkt. Teraz przyszedł czas na starcie z Mistrzami Polski, którzy są zdecydowanym faworytem tego meczu.

- Przygotowujemy się do tego meczu dokładnie tak samo jak do każdego innego. Ciężko pracujemy każdego dnia, żeby w piątek być jak najlepiej przygotowanym do spotkania w Kielcach. Będziemy chcieli tak jak zawsze minuta po minucie dawać z siebie wszystko na parkiecie, a po ostatnim gwizdku zobaczymy jaki będzie efekt końcowy – dodał Nejc Zmavc. - Oczywiście będzie to świetna okazja dla nas wszystkich do sprawdzenia swoich umiejętności na tle tak wymagającego rywala, z czego się bardzo cieszymy. Ale tak jak mówiłem wcześniej - podchodzimy do tego meczu dokładnie tak jak do każdego innego, chcemy w każdym następnym spotkaniu się rozwijać jak drużyna – zakończył Zmavc.

Transmisja meczu w TVP Sport.

Industria Kielce  - TORUS Wybrzeże Gdańsk | piątek, 17.03.2023, godz. 18:15

 

Ostatnie mecze między naszymi zespołami:

8.10.2022 TORUS Wybrzeże Gdańsk – Industria Kielce 20:31

03.04.2022 Łomża Vive Kielce - TORUS Wybrzeże Gdańsk 39:25

30.10.2021 TORUS Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce 26:37

20.02.2021 TORUS Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce 26:33

06.09.2020 Łomża Vive Kielce - TORUS Wybrzeże Gdańsk 34:25

11.02.2020 TORUS Wybrzeże Gdańsk - PGE Vive Kielce 17:27