Drugi krok w drodze po Puchar

11 maj 2017 |

Trwa zaciekła walka o Puchar PGNiG Superligi. Obecnie, po środowej wygranej w Głogowie, szczypiorniści Wybrzeża liderują w tabeli Grupy Select. W najbliższą sobotę gdańszczanie podejmą Gwardię Opole. Po meczu na kibiców czeka niespodzianka.

Trwa zaciekła walka o Puchar PGNiG Superligi. Obecnie, po środowej wygranej w Głogowie, szczypiorniści Wybrzeża liderują w tabeli Grupy Select. W najbliższą sobotę gdańszczanie podejmą Gwardię Opole. Po meczu na kibiców czeka niespodzianka.

Czerwono-biało-niebiescy udanie rozpoczęli zmagania o trofeum. W pierwszym starciu pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów. Prowadzili niemal przez całe spotkanie, a mecz zakończył się wynikiem 24:27. Myślę, że zawodnicy wykonali swoją robotę nieźle. Od dłuższego czasu prezentują fajną formę, a przede wszystkim pokazują to, że są zespołem na parkiecie. Wbrew wszystkim przeciwnościom, które nas spotykają po drodze, gramy naprawdę dobrą piłkę ręczną i walczymy z tymi silniejszymi zespołami. Z Chrobrym akurat – szczególnie w Głogowie – jeszcze nie wygraliśmy. Jest to nasza pierwsza wygrana w historii na tamtym terenie, tak samo, jak i w Puławach. To na pewno dobry znak na przyszłość. Z tego chcemy też czerpać pozytywną energię, patrząc w następny sezon – skomentował Damian Wleklak.

Zwycięstwo nad Chrobrym zdecydowanie nie było łatwym zadaniem. Gdańszczanie do dyspozycji w polu mieli zaledwie ośmiu zawodników. – Dojdą do nas dwaj nasi juniorzy. W meczu z Głogowem nie mogli wystąpić, bo byli akurat teraz w domach – musieli napisać matury. W sobotę zagrają z nami; o to nam chodziło, żeby w tych meczach pograli trochę więcej, szczególnie, jeżeli chodzi o obrotowego Maćka Gaudena, który bardzo fajnie zaprezentował się w Puławach. Mam też nadzieję, że z dobrej strony pokaże się Damian, drugi z młodych zawodników. Wiadomo, to jest sport, na mecz wychodzi się z tylko jednym postanowieniem, dlatego będziemy bili się, żeby wygrać – zapewnił trener czerwono-biało-niebieskich.

Do końca sezonu zostały już tylko dwa lub trzy mecze (jest to zależne od miejsca, które zespół zajmie w tabeli Grupy Select). Kolejne spotkanie czerwono-biało-niebiescy zagrają na wyjeździe. Mecz z Gwardią będzie więc okazją do podziękowania kibicom za wsparcie w trakcie całego sezonu. Z tej okazji po meczu klub przed halą AWFiS organizuje grilla dla swoich sympatyków. Każdy, kto zjawi się z biletem otrzyma smaczny poczęstunek. – W trakcie całego sezonu czuliśmy wsparcie naszych kibiców. Nie tylko w naszej domowej hali, ale także na wyjazdach. Po meczu będzie okazja do spędzenia miłego czasu z zawodnikami, mam nadzieję, że i tym razem nasi sympatycy nas nie zawiodą – zakończył Damian Wleklak.

Wybrzeże Gdańsk – Gwardia Opole, sobota, 13.05.2017 r., godz. 19.30, hala AWFiS Gdańsk.