Energa Wybrzeże Gdańsk Mistrzem Polski Juniorów Młodszych!

25 maj 2019 |

Zespół juniorów młodszych Energa Wybrzeże Gdańsk prowadzony przez Marcina Pilcha zdobył dzisiaj złoty medal Mistrzostw Polski.

Zespół juniorów młodszych Energa Wybrzeże Gdańsk prowadzony przez Marcina Pilcha zdobył dzisiaj złoty medal Mistrzostw Polski.

Wczoraj nasi zawodnicy rozegrali bardzo emocjonującym mecz z zespołem MTS Kwidzyn. Do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się szczypiorniści z Gdańska. Niewątpliwym bohaterem całego spotkania został bramkarz Energi Wybrzeża, Grzegorz Czapiewski, który podczas serii rzutów karnych obronił wszystkie 4 próby zawodników z Kwidzyna. Ostatecznie nasz zespół zwyciężył 30:28 i awansował do finału turnieju Final4, w którym czekali już zawodnicy PGE Vive Kielce.

Mecz z zespołem z Kielc od samego początku układał się po myśli Energi Wybrzeża, po 30 minutach gry prowadzili 15:11. W drugiej połowie podopieczni Pilcha nie zwalniali tempa i konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie by po ostatnim gwizdku zwyciężyć 36:23 i móc cieszyć się z tytułu Mistrza Polski juniorów młodszych w sezonie 2018/2019.

Bardzo dobra gra zespołu została doceniona także indywidualnymi nagrodami. MVP turnieju finałowego został Dawid Reichel, a do najlepszej 7 turnieju zostali wybrani dwaj nasi szczypiorniści, bramkarz Grzegorz Czapiewski oraz prawoskrzydłowy Tomasz Kosznik.

Serdecznie gratulujemy trenerowi oraz zawodnikom ogromnego sukcesu!!!

 

 

Energa Wybrzeże Gdańsk I 30:28 (28:28, 19:14) MTS I Kwidzyn

 

PGE Vive I Kielce 23:36 (11:15) Energa Wybrzeże Gdańsk I