Energetyczne Derby już w niedzielę!

4 paź 2018 |

Czas na mecz z podtekstem! Już w niedzielę szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk udadzą się do Kalisza, gdzie zmierzą się z… Energą MKS! Oba zespoły z tym samym sponsorem tytularnym – Grupą Energa, będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony.

Czas na mecz z podtekstem! Już w niedzielę szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk udadzą się do Kalisza, gdzie zmierzą się z… Energą MKS! Oba zespoły z tym samym sponsorem tytularnym – Grupą Energa, będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony.

Do spotkania z Energą MKS Kalisz szczypiorniści Energi Wybrzeże podchodzą z dodatkową motywacją. W poprzedniej serii w słabym stylu przegrali u siebie z Azotami Puławy. – Mecz z Azotami mamy już za sobą. Przeanalizowaliśmy błędy, wiemy co mamy poprawić, a resztę wyrzucamy z głowy i jedziemy do Kalisza po 3 punkty. Wiemy, że czeka nas niesamowicie ciężki mecz, ale bardzo chcemy wygrać i w jakimś stopniu zrehabilitować się za bardzo słaby mecz z Puławami – zapewnił Piotr Papaj.

Spotkanie w Kaliszu będzie szczególne. To pierwsze takie derby w zawodowej PGNiG Superlidze. – Oczywiście, jest to jakiś dodatkowy smaczek. Sytuacja raczej niespotykana, że dwa zespoły w tej samej klasie rozgrywkowej mają tego samego sponsora tytularnego. Świadczy to o tym, jak bardzo Grupa Energa wspiera piłkę ręczną, z czego możemy się tylko cieszyć i bardzo dziękować. Derby zawsze są ciekawe, zawsze wygrana w derbach smakuje podwójnie, dlatego tym bardziej będziemy chcieli wrócić z tarczą – skomentował lewoskrzydłowy gdańskiego klubu.

Przed podopiecznymi Marcina Lijewskiego istotnie, bardzo trudne zadanie. Energa MKS Kalisz to poukładany i groźny zespół, zwłaszcza we własnej hali. – Zespół z Kalisza jest bardzo trudnym rywalem, już w zeszłym sezonie pokazywali, że potrafią grać na najwyższym poziomie, a w tym roku grają jeszcze lepiej. Grają bardzo twardo w obronie, z czego wyprowadzają dużo kontrataków. W ataku pozycyjnym też radzą sobie bardzo dobrze, więc będziemy musieli uważać na każdy element gry. Chociaż myślę, że kluczowe dla nas nie będzie to, co zagrają nasi przeciwnicy, ale jak my sami zagramy. Jeżeli podejdziemy do meczu zdeterminowani, z wolą walki, zagramy na swoim poziomie, to na pewno będziemy mieli szanse pokonać rywala – ocenił Papaj.

Ten pełen podtekstów mecz dotrze do szerszego grona odbiorców. Derbowe spotkanie będzie transmitowane przez nSport+, dzięki czemu gdańscy kibice będą mogli wspierać swój zespół także przed telewizorami. – Wydaje mi się, że nie czujemy dodatkowej presji. Bardziej cieszymy się z faktu, że nasi wspaniali kibice będą mogli oglądać mecz na żywo. Dla nas to też jest fajna okazja do pokazania się kibicom z całej Polski i jest to też dodatkowy bodziec do lepszej gry – dodał skrzydłowy Energi Wybrzeże.

Przykład zespołu z Kalisza pokazuje, jak wiele dla rozwoju klubu oznacza sponsor tytularny. Dla gdańskiego klubu to także jest szansą na odważniejsze spoglądanie w przyszłość. – Przede wszystkim jesteśmy dumni, że taki sponsor, jak Grupa Energa, zdecydował się na współpracę z naszym klubem. Pokazuje nam to, że praca, którą wkładamy we wszystkich meczach i treningach jest zauważana i doceniana. Motywuje nas to też do jeszcze cięższej pracy, aby odwdzięczyć się Grupie Energa za zaufanie i pokazać, że warto wspierać nasz klub – zakończył Piotr Papaj.

Energa MKS Kalisz vs Energa Wybrzeże Gdańsk, niedziela, 7.10.2018r., godz. 13.00, Arena Kalisz, początek transmisji od godz. 12.45 w nSport+