Gościmy etatowego medalistę. Wyzwanie przed TORUS Wybrzeżem

4 lis 2022 |

W sobotę, 5 listopada o godzinie 17:00 TORUS Wybrzeże Gdańsk zagra w Hali AWFiS z Orlen Wisłą Płock. Rywal gdańszczan w ostatnich dekadach jest etatowym medalistą mistrzostw Polski i w składzie posiada same gwiazdy.

Dla TORUS Wybrzeża Gdańsk ostatnie tygodnie są trudne. Drużyna gra dobrze przez długie fragmenty, jednak zwycięstwa uciekają w ostatnich minutach. Tak też było w Tarnowie. - Po meczu spędziliśmy trochę czasu w szatni, ale na gorąco ciężko było stwierdzić co zadecydowało o takiej końcówce meczu. Byliśmy bardzo źli na rezultat końcowy i mam nadzieję, że nigdy więcej tego nie powtórzymy. Możliwe, że zadecydowało zbytnie rozluźnienie i przekonanie, że mecz jest już wygrany. Nastąpiło to zbyt wcześnie - powiedział Patryk Pieczonka.

Lewy rozgrywający rzucił w Tarnowie 9 bramek i liczy na to, że będzie to dla niego pozytywny bodziec. - Dobre mecze zawsze motywują i dają pozytywnego kopa. Radość byłaby dużo większa gdybyśmy wygrali, ale dalej będę się starał w kolejnych meczach pomagać zespołowi i liczę, że zdobędziemy punkty - dodał zawodnik.

Orlen Wisła Płock wygrała w tym sezonie wszystkich siedem spotkań w lidze. Zespół ten reprezentuje też Polskę na arenie międzynarodowej. W płockim zespole doskonale grają wszyscy trzej bramkarze, legitymujący się w PGNiG Superlidze średnią obron oscylującą w granicach 40 procent. Najlepszymi strzelcami są Tin Lucin, Tomas Piroch oraz Krzysztof Komarzewski, wychowanek Wybrzeża, który ponownie będzie miał okazję do odwiedzenia Hali AWFiS.

- Mecz z Orlen Wisłą traktujemy tak, jak każdy następny mecz PGNiG Superligi. Wiemy jakiej klasy jest to zespół i będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Nasze założenia się nie zmieniają i damy z siebie wszystko. Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik - zapowiedział Patryk Pieczonka.

TORUS Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock / sob. 05.11.2022, godz. 17:00

Ostatnie mecze między naszymi zespołami:

10.02.2022 - Orlen Wisła Płock - TORUS Wybrzeże Gdańsk - 35:28

11.09.2021 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock - 25:37

02.06.2021 - Orlen Wisła Płock - TORUS Wybrzeże Gdańsk - 29:19

05.12.2020 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock - 16:31

03.03.2020 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock - 19:32