Kamil Adamczyk następnym wzmocnieniem 

6 lip 2017 |

Kolejny zawodnik zasili szeregi Wybrzeża Gdańsk. Grający na prawym rozegraniu Kamil Adamczyk to wychowanek klubu znad morza.

Kolejny zawodnik zasili szeregi Wybrzeża Gdańsk. Grający na prawym rozegraniu Kamil Adamczyk to wychowanek klubu znad morza.

Kamil Adamczyk w sezonie 2017/2018 zadebiutuje w Superlidze. Pierwsze kroki na parkiecie stawiał w drużynie Royal Wilanów, z której – dzięki trenerowi Biernackiemu – trafił do Gdańska. Jak podkreśla, czas spędzony w zespole juniorskim Wybrzeża to trzy lata ciężkiej pracy. – Dzięki wyjazdowi dostałem szansę gry w reprezentacji Polski. Z drużyną Wybrzeża Gdańsk zdobyliśmy złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski. Na ostatnich Mistrzostwach zakwalifikowałem się nawet do najlepszej siódemki turnieju – mówi Adamczyk.

Osiągnięcia Adamczyka zauważył i docenił trener seniorskiego Wybrzeża, Marcin Lijewski. Szansa na szkolenie się pod okiem wieloletniego reprezentanta Polski to jeden z argumentów, które przekonały młodego zawodnika do podpisania kontraktu. – Przede wszystkim chcę się rozwijać. Wybrzeże to klub, który daje szansę młodym zawodnikom, takim jak ja na grę w Superlidze. Będę miał także możliwość trenowania pod okiem jednego z najlepszych zawodników na świecie na mojej pozycji – podkreśla szczypiornista.

Prawy rozgrywający ma być przede wszystkim wsparciem dla Ramona Oliveiry. Brazylijczyk będzie mógł liczyć również na zakontraktowanego wcześniej Marka Marciniaka. Adamczyk zaznacza, że powierzoną rolę będzie chciał wypełnić jak najrzetelniej. – Gram na prawym rozegraniu, więc postaram się być jak najlepszym wsparciem dla Ramona – zakończył.

Zdjęcie: prywatne zbiory zawodnika