Ksawery Gajek dołącza do zespołu

11 cze 2018 |

Gajek to – po Konradzie Ciołaku – drugie wzmocnienie czerwono – biało – niebieskich. Będzie w zespole wsparciem dla Mateusza Wróbla i Michała Bednarka.

Gajek to – po Konradzie Ciołaku – drugie wzmocnienie czerwono – biało – niebieskich. Będzie w zespole wsparciem dla Mateusza Wróbla i Michała Bednarka.


Ksawery Gajek to 21 – letni wychowanek KPR – u Ostrovia Ostrów. Trafi do Wybrzeża z Fortuny SV Neubrandenburg, klubu piątej ligi niemieckiej. Jak sam przyznaje, wybrał zespół z Gdańska, bo zależy mu na doskonaleniu umiejętności. – Zdecydowałem się na dołączenie do Wybrzeża, ponieważ chcę się przede wszystkim rozwijać jako sportowiec i podnosić swoje umiejętności. W Gdańsku będę miał się od kogo uczyć – podkreśla.

Gajek to lewy rozgrywający, w związku z czym będzie zmiennikiem dla Mateusza Wróbla i Michała Bednarka. Młody zawodnik zdaje sobie sprawę, że na debiut w PGNiG Superlidze będzie musiał sobie zapracować. – Będę ciężko trenował i robił wszystko, żeby dostać jak najwięcej minut na boisku. W tym sezonie chcę przede wszystkim zebrać doświadczenie i pokazać się z jak najlepszej strony – przyznaje szczypiornista.

Gajek będzie drugim wzmocnieniem Wybrzeża, a zarazem drugim wśród czerwono – biało – niebieskich debiutantem w najwyższej w Polsce klasie rozgrywkowej. Szansy na uporanie się ze stresem również upatruje w ciężkiej i systematycznej pracy. – Trema na pewno jest i na pewno będzie. W końcu będzie to mój debiut na parkiecie PGNiG Superligi! Wierzę jednak, że z  każdym meczem będzie ona na pewno coraz mniejsza, a ja będę czuł się coraz pewniej – zakończył.

 

KSAWERY GAJEK 

Data urodzenia: 7 czerwca 1997

Wzrost: 1,95 m

Waga: 100 kg

Poprzednie kluby: KPR Ostrovia Ostrów (wychowanek), Fortuna SV Neubrandenburg