Marcin Pepliński dołącza do Energi Wybrzeża Gdańsk!

14 maj 2024 |

Marcin Pepliński nowym zawodnikiem Wybrzeża. Młody rozgrywający związał się z naszym klubem trzyletnim kontraktem. - Dołączam do młodego zespołu i mam nadzieję, że osiągniemy założone przez siebie oraz trenera cele.

Rozgrywający Marcin Pepliński to wychowanek UKS Szczypiorniaka Gdańsk. Ostatnie lata spędził w SMS ZPRP Kielce ucząc się i grając z drużyną w Lidze Centralnej. W tych rozgrywkach był jedną z czołowych postaci. W sezonie 2023/2024 rozegrał do tej pory 26 meczów, w których rzucił 171 bramek, plasując się na 3. miejscu wśród najlepszych strzelców Ligi Centralnej.

W marcu tego roku, razem z drużyną Port Service Wybrzeże I Gdańsk prowadzoną przez trenerów Karola Radeckiego, Grzegorza Dorsza i Jakuba Malczewskiego sięgnął po tytuł Mistrza Polski Juniorów. Podczas Final4 rzucił łącznie 21 bramek. Ponadto, wybrany został najlepszym środkowym rozgrywającym tego turnieju oraz MVP meczu finałowego z KS VIVE Kielce.

Rok wcześniej (2022/2023) wybrany został królem strzelców (22 bramki) oraz najlepszym lewym rozgrywającym turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Teraz nadszedł czas, by Marcin wszedł do seniorskiej piłki ręcznej. To kolejny z zawodników reprezentujących SPR Wybrzeże Gdańsk, który dostanie szansę gry w pierwszym zespole. Bardzo cieszymy się z postępów czynionych przez naszą gdańską młodzież!

Od przyszłego sezonu będzie miał okazję rozwijać się w naszej drużynie pod okiem trenera Patryka Rombla. -Gdy potwierdziła się informacja, że zagram w zespole Wybrzeża byłem bardzo zadowolony. Będę miał możliwość rozwoju, w dodatku w swoim mieście. Dołączam do młodego zespołu i mam nadzieję, że osiągniemy założone przez siebie oraz trenera cele.- powiedział nowy rozgrywający Energi Wybrzeża Gdańsk, Marcin Pepliński.

Jego kontrakt obowiązywać będzie do końca sezonu 2026/2027.

Marcin, witamy w Wybrzeżu!