Mariusz Jurkiewicz dołącza do sztabu szkoleniowego Torus Wybrzeże

19 lis 2020 |

Wielokrotny reprezentant Polski, wielokrotny mistrz Polski, mistrz Hiszpanii, zdobywca Pucharu Polski, mistrz Europy do lat 20, zdobywca Super Globe – Mariusz Jurkiewicz dołączy do sztabu szkoleniowego Torus Wybrzeże Gdańsk. Będzie sprawował funkcję asystenta trenera pierwszego zespołu Krzysztofa Kisiela.

Wielokrotny reprezentant Polski, wielokrotny mistrz Polski, mistrz Hiszpanii, zdobywca Pucharu Polski, mistrz Europy do lat 20, zdobywca Super Globe – Mariusz Jurkiewicz dołączy do sztabu szkoleniowego Torus Wybrzeże Gdańsk. Będzie sprawował funkcję asystenta trenera pierwszego zespołu Krzysztofa Kisiela.

Jeszcze jako zawodnik 163-krotny reprezentant Polski miał zasilić gdański zespół. Postanowił jednak pomóc przez sezon swojemu ówczesnemu klubowi, czyli Vive Kielce. Niestety rozgrywek nie udało mu się dokończyć z powodu ciężkiej kontuzji, po której ostatecznie zdecydował się zawiesić buty na kołku. Swoją przyszłość od zawsze chciał związać ze sportem, w którym osiągnął praktycznie wszystko i taką okazję będzie miał teraz w Torus Wybrzeżu.

Moje przyjście do Wybrzeża było ogłaszane już znacznie wcześniej, ale tak się potoczyły moje losy, że trafiłem dopiero teraz i też w innej roli, niż początkowo było zaplanowane  – już nie zawodnika, a członka sztabu drużyny. Gdy w lutym doznałem kontuzji, już wiedziałem, że etap gry jest za mną, i że muszę dać sobie spokój z profesjonalnym uprawianiem sportu. Gdy z kolanem było już wszystko w porządku, mogłem się skupić na kolejnym etapie rozwoju, który gdzieś zawsze miałem z tyłu głowy, czyli byciu trenerem – nauce tego zawodu i kształceniu się w tym kierunku – deklarował Mariusz.

Jako asystent trenera Mariusz Jurkiewicz będzie skupiony na zajęciach z młodymi zawodnikami w kadrze Wybrzeża i na poprawie ich indywidualnego przygotowania:

Przede wszystkim chce się skupić na młodzieży w drużynie, na poprawie ich indywidualnych umiejętności, wskazywaniu im jakichś pomocnych technik treningowych, pomocy w trakcie samych meczów oraz oczywiście wsparciu dla trenera, który ma całą grupę do ogarnięcia i nie zawsze jest w stanie wychwycić absolutnie wszystkie niuanse. Będąc na treningach mam nadzieję, że będę w stanie pomóc na tyle, ile się ode mnie oczekuje. Dodatkowa para oczu z pewnością nie zaszkodzi – powiedział popularny „Kaczka” po pierwszych zajęciach z drużyną.

Torus Wybrzeże ma w swojej kadrze wielu bardzo młodych zawodników, którzy podnosząc swoje umiejętności, będą mogli aspirować do wyższych celów – tak indywidualnych, jak i drużynowych. Doświadczenie zdobyte przez Mariusza na najwyższym poziomie w Europie, będzie z pewnością kolejnym dodatkowym bodźcem do podnoszenia swoich sportowych kwalifikacji szczypiornistów pierwszego zespołu.

Chcemy się rozwijać i stworzyć odpowiednie warunki naszym młodym graczom. Doświadczenie Mariusza zdobyte w trakcie kariery, poprzez występy w Reprezentacji Polski, a także Hiszpanii i Polsce na najwyższym poziomie, pomoże tym młodym graczom. Do tego może być dobrym uzupełnieniem trenera Kisiela, a zawsze taka osoba przyda się do wprowadzenia nowych technik treningowych, konsultacji taktyki czy obserwacji drużyny w trakcie meczu. Chcemy wykorzystać doświadczenie Mariusza w celu poprawienia aspektów sportowych naszej drużyny – wyjaśnił Prezes Torus Wybrzeża, Jacek Pauba.