Miłe wspomnienia i wielkie emocje. Zespół z ligowego podium przyjeżdża do Gdańska

24 paź 2022 |

We wtorek, 25 października o godzinie 19:15 kibiców w Gdańsku czeka niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie. TORUS Wybrzeże podejmie zespół Górnika Zabrze, obecnie trzeci zespół ligi, który znajduje się w wysokiej formie.

Dla gdańszczan jest to niezwykle trudne wyzwanie. W tym sezonie ligowym Górnik przegrał tylko jeden mecz - 9 września w Płocku. Od tego czasu zespół prowadzony przez Patryka Liljestranda zaliczył sześć kolejnych zwycięstw, za każdym razem z dość bezpieczną przewagą, bo wypracowując sobie od 4 do 9 bramek różnicy.

W Górniku aż trzech zawodników - Patryk Mauer, Damian Przytuła i Dmytro Artemenko znajduje się w pierwszej piątce strzelców w całej lidze. Zdobyli oni od 40 do 45 bramek, a w gronie najskuteczniejszych rozdziela ich Mateusz Jachlewski z TORUS Wybrzeża, który zdobył 43 bramki.

- Moim zdaniem nie wliczając zespołów z Płocka i z Kielc nie ma faworytów. Na przestrzeni dotychczasowych wyników w tym sezonie możemy zauważyć, że nasza liga jest wyrównana oraz nieprzewidywalna. Mamy młody zespół, który jest ambitny i walczy o każdy kolejny wygrany mecz - powiedział Kornel Poźniak. - Zagramy z bardzo dobrym zespołem, w którym znajdują się doświadczeni gracze. Gdy jednak zagramy na miarę własnych możliwości możemy się postawić, a nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - dodał bramkarz TORUS Wybrzeża.

W gdańskim zespole wciąż panuje bardzo dobra atmosfera. - Nie zwracamy uwagi na wcześniejsze mecze, jednakże koncentrujemy się nad przyszłymi zmaganiami i walczymy kolejne punkty. W szatni nic się nie zmienia, od początku sezonu jest genialna atmosfera - zaznaczył Poźniak.

Młody bramkarz jest jednym z tych, którzy w tym sezonie debiutują w PGNiG Superlidze. - Cieszę się z każdej rozegranej minuty na boisku i nie czuję z tym związanej nadmiernej presji. Wydaje mi się, że nasza liga jest na wysokim poziomie, przez co mogę zdobywać cenne doświadczenie - dodał.

Górnik to jeden z faworytów do medalu w lidze, jednak należy pamiętać o bardzo dobrej pasie TORUS Wybrzeża. W ostatnim sezonie zawodnicy z Gdańska dwa razy mierzyli się z zabrzanami i za każdym razem odnosili sensacyjne zwycięstwa - 23:22 w Zabrzu i 25:24 w Gdańsku. Fani znad morza mogą być pewni, emocji we wtorek nie zabraknie.

TORUS Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze / wt. 25.10.2022, godz. 19:15

Ostatnie oficjalne mecze między naszymi zespołami:

06.03.2022 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze 25:24

10.10.2021 - Górnik Zabrze - TORUS Wybrzeże Gdańsk 22:23

26.03.2021 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze - 24:29

11.10.2021 - Górnik Zabrze - TORUS Wybrzeże Gdańsk - 38:21

01.02.2020 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze - 27:32