Mikołaj Czapliński nowym skrzydłowym Wybrzeża!

7 maj 2024 |

Mikołaj Czapliński dołącza do Energi Wybrzeża Gdańsk! Lewoskrzydłowy związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem. - Wiem, że jest to odpowiednie miejsce, by móc dalej się rozwijać.

Pochodzący z Płocka 23-letni skrzydłowy to wychowanek ORLEN Wisły Płock. W 2019 roku zdobył z drużyną płockich juniorów Mistrzostwo Polski, a sam został królem strzelców tego turnieju. W rozgrywkach ORLEN Superligi zadebiutował 26 marca 2019 roku. Od tego momentu, podczas kolejnych trzech sezonów w lidze rozegrał 52 mecze, zdobywając w nich 122 bramki. Swoje szanse dostawał również w Lidze Mistrzów (3 bramki) i Lidze Europejskiej (8 bramek).

Przed sezonem 2022/2023 płocki klub zdecydował się na wypożyczenie Czaplińskiego. Skrzydłowy trafił do hiszpańskiego Bathco BM. Torrelavega grającego najwyższej klasie rozgrywkowej- Liga ASOBAL (98 bramek, 28 meczów- 2022/2023; 75 bramek, 30 meczów- 2023/2024).

Mikołaj na swoim koncie ma również występy w Reprezentacji Polski. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy 2024 zagrał w grupowych meczach Polaków, zdobywając 4 bramki. Wcześniej znalazł się w składzie reprezentacji prowadzonej przez trenera Patryka Rombla na Mistrzostwach Europy 2022.

Teraz wraca do Polski, by dalej rozwijać się w naszym klubie -Wybrałem Gdańsk, ponieważ bardzo podoba mi się jak funkcjonuje zespół pod okiem trenera Rombla i widzę bardzo duży potencjał w tym zespole. Wiem, że jest to odpowiednie miejsce, by móc dalej się rozwijać. Po przedstawieniu wizji na kolejne sezony, długo się nie zastanawiałem.- mówi Mikołaj Czapliński.

Zapytany o cele na przyszły sezon, odpowiada - Na pewno nie biorę pod uwagę, żeby zabrakło nas w fazie play-off i chciałbym przyłożyć swoją cegiełkę, by walczyć z drużyną o najwyższe miejsca.

Na pozycji lewoskrzydłowego stworzy duet z Piotrem Papajem.

 

Lewoskrzydłowy związał się z naszym klubem do końca czerwca 2026 roku.

Mikołaj, witamy w Gdańsku!