Mikołajkowy mecz z Orlen Wisłą w ERGO ARENIE

4 gru 2017 |

Szczypiorniści Wybrzeża na stałe przeprowadzają się do ERGO ARENY! Od 6 grudnia podopieczni Marcina Lijewskiego regularnie występować będą w hali na granicy Gdańska i Sopotu. Na początek starcie z gwiazdami – Wicemistrzami Polski.

Szczypiorniści Wybrzeża na stałe przeprowadzają się do ERGO ARENY! Od 6 grudnia podopieczni Marcina Lijewskiego regularnie występować będą w hali na granicy Gdańska i Sopotu. Na początek starcie z gwiazdami – Wicemistrzami Polski.

Czerwono-biało-niebiescy do tej pory w ERGO ARENIE występowali gościnnie, przy okazji większych meczów. Teraz będą tu rozgrywać zdecydowaną większość swoich spotkań. Zaczynają od starcia z topowymi zawodnikami Orlen Wisły Płock.

Obecny sezon nie oszczędza gdańskiego zespołu. Po kolei ze składu z powodu kontuzji wypadają czołowi zawodnicy. Szczypiorniści Wybrzeża nie składają jednak broni i jeszcze mocniej walczą o korzystne rezultaty. Efektem tych starań jest chociażby jedenastobramkowe zwycięstwo nad Meblami Wójcik Elbląg czy dziewięciobramkowe nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Szczypiorniści zgodnie przyznają, iż kluczem do zwycięstw jest koncentracja i ciężka praca. – Na treningach pracujemy bardzo konsekwentnie nad każdym elementem naszej gry i jeżeli chcemy, żeby wyglądała ona jak w poprzednich spotkaniach, czy nawet jeszcze lepiej, musimy dalej skupiać się na eliminowaniu kolejnych błędów – podkreśla Wojciech Prymlewicz.

Przeciwnikiem gdańszczan będą Wicemistrzowie Polski, uczestnicy elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów – Orlen Wisła Płock. Zagraniczne gwiazdy w połączeniu z młodymi, perspektywicznymi graczami to mieszkanka wybuchowa, która nabywa doświadczenia w europejskich rozgrywkach. Spora część płocczan regularnie występuje w reprezentacji Polski. Gdańszczanie nie zamierzają jednak odpuszczać, chcą przed własną publicznością pokazać się z jak najlepszej strony. – Oczywiście szanujemy rywala, jakim jest Wisła. Zdajemy sobie też sprawę, że jeżeli chcemy sprawić kibicom niespodziankę, musimy podejść do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani i dać z siebie wszystko – przyznaje skrzydłowy.

Początek grudnia to dla klubów PGNiG Superligi bardzo intensywny czas. Czerwono – biało –  niebiescy w trakcie 2 tygodni rozgrywają 4 wymagające spotkania. Krótka ławka Wybrzeża nie daje się jednak zawodnikom we znaki. – Jesteśmy dobrze przygotowani do tego sezonu. Na parkiet wychodzimy z myślą, żeby zagrać jak najlepiej. Każdy daje z siebie sto procent i nie ma czasu, żeby myśleć o zmęczeniu – zakończył Prymlewicz.

Wydarzeniem towarzyszącym spotkaniu 6 grudnia będzie kolejna już zbiórka darów w ramach Szlachetnej Paczki. Podczas meczu z Orlen Wisłą Płock przeprowadzona zostanie zbiórka produktów, których potrzebuje rodzina wybrana przez Wybrzeże (więcej informacji tutaj: http://wybrzeze-gdansk.pl/szlachetna-paczka-2017-stworz-ja-razem-z-nami/ ).

Wybrzeże Gdańsk – Orlen Wisła Płock, środa, 6.12.2017r., godz. 19.00, ERGO ARENA