Nowa piłka Select ULTIMATE w PGNiG Superlidze

1 wrz 2017 |

Przed PGNiG Superligą drugi rok szerokiej współpracy z duńską firmą SELECT. W ramach trzyletniej umowy, obowiązującej do końca sezonu 2018/2019, firma posługuje się tytułem Sponsora Technicznego, a wszystkie kluby najwyższej klasy rozgrywkowej korzystają z piłki ULTIMATE. Teraz czas na nową wersję piłki.

Przed PGNiG Superligą drugi rok szerokiej współpracy z duńską firmą SELECT. W ramach trzyletniej umowy, obowiązującej do końca sezonu 2018/2019, firma posługuje
się tytułem Sponsora Technicznego, a wszystkie kluby najwyższej klasy rozgrywkowej korzystają z piłki ULTIMATE. Teraz czas na nową wersję piłki.

Dzięki zastosowaniu specjalnej pianki shark skin foam, wyprodukowana z trwałej skóry syntetycznej piłka jest bardzo miękka w dotyku i doskonale leży w dłoni. Jest oczywiście szyta ręcznie. Wykorzystywany w Superlidze model to 32-panelowa piłka o optymalnej krągłości, złożona z 12 pięciokątów i 20 sześciokątów. Panele zszywane są za pomocą 540 szwów podwójnych oraz 60 szwów narożnych, zamykane specjalnie dla SELECT węzłem podwójnym.

– Bardzo się cieszymy, że czeka nas drugi rok tak szerokiej współpracy w PGNiG Superligą piłki ręcznej. Pierwszy sezon był niezwykle udany. Mamy nadzieję, że w kolejnym będzie jeszcze lepiej – mówi główny przedstawiciel firmy SELECT na Polskę, Paul Szostek – Podpisana umowa zobowiązuje nas to do corocznego dostarczania nowej, specjalnie przygotowanej piłki.

Dedykowana na sezon 2017/2018 piłka SELECT ULTIMATE jest już gotowa. – W ostatnim sezonie wielokrotnie docierały do nas słowa uznania od zawodników i trenerów. Wszyscy byli pod wrażeniem jakości jej wykonania oraz trwałości naszej piłki – dodaje Paul Szostek – Teraz prezentujemy model z nowym brandingiem, ale równie znakomitymi właściwościami
jak poprzedni. Piłka ręczna jest dla nas bardzo ważnym sektorem biznesowym. Firma SELECT od lat jest szeroko obecna w tym sporcie nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach Europy. Mamy nadzieję, że będzie tak jeszcze przez długi czas.

SELECT jest największym producentem piłek ręcznych na świecie. Piłki duńskiej firmy są wykorzystywana w najważniejszych imprezach, takich jak mistrzostwa Europy czy Liga Mistrzów. Model ULTIMATE jest oficjalną piłką nie tylko w ligach w Polsce, ale także we Francji, Norwegii, Islandii Turcji, Hiszpanii oraz Słowenii. Wiele najsilniejszych klubów Niemiec, Węgier i Danii także korzysta z tego modelu. SELECT jest oficjalną piłką reprezentacji Czech, Islandii, Portugalii, Chile, Turcji i od ponad 50 lat Danii.