Oświadczenie w sprawie zmiany na stanowisku trenera

20 mar 2019 |

Drużyna Energi Wybrzeża Gdańsk od momentu powstania zawodowej PGNiG Superligi dała się poznać jako zespół ambitny, z ogromną wolą walki i determinacją w dążeniu do wyznaczanych jej celów. Zarówno pierwszy, jak i drugi sezon szczypiorniści z Gdańska zakończyli w pierwszej ósemce. W roku, w którym zespoły ponownie są zagrożone spadkiem do niższej ligi, awans do fazy play – off był celem szczególnie istotnym. Początek rundy zasadniczej w wykonaniu odświeżonej drużyny Energi Wybrzeża Gdańsk napawał optymizmem i nadzieją. Gdańszczanom zdarzyły się potknięcia, ale zaangażowanie i postawę zespołu oceniać można było jedynie pozytywnie. Nierówna forma po rozpoczęciu rundy rewanżowej, a po niej seria porażek w decydującej o układzie tabeli fazie sezonu zmusiła nas do przemyśleń na temat zmian. Po wielu analizach zdecydowaliśmy się na zmianę na stanowisku szkoleniowca. Pracę Marcina Lijewskiego jako trenera cechowało świeże spojrzenie na piłkę ręczną, konsekwentne stawianie na młodych, perspektywicznych zawodników i niekonwencjonalne rozwiązania, nie tylko na parkiecie, ale również w szatni.  Szczypiorniści Wybrzeża wielokrotnie zwracali uwagę na dobrą współpracę ze szkoleniowcem i atmosferę, jaka panowała w drużynie. Niestety, nie przełożyła się ona na wyniki i teraz jego obowiązku przejmie Duńczyk Thomas Orneborg. Ufamy, że zmiany zmobilizują zespół do walki w każdym kolejnym meczu do ostatnich sekund i pod okiem nowego trenera utrzymamy miejsce w elicie polskiego szczypiorniaka.  Mamy nadzieję, że w tej walce towarzyszyć nam będą kibice, których wsparcie zawsze pomagało nam przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.

Drużyna Energi Wybrzeża Gdańsk od momentu powstania zawodowej PGNiG Superligi dała się poznać jako zespół ambitny, z ogromną wolą walki i determinacją w dążeniu do wyznaczanych jej celów. Zarówno pierwszy, jak i drugi sezon szczypiorniści z Gdańska zakończyli w pierwszej ósemce. W roku, w którym zespoły ponownie są zagrożone spadkiem do niższej ligi, awans do fazy play – off był celem szczególnie istotnym.
Początek rundy zasadniczej w wykonaniu odświeżonej drużyny Energi Wybrzeża Gdańsk napawał optymizmem i nadzieją. Gdańszczanom zdarzyły się potknięcia, ale zaangażowanie i postawę zespołu oceniać można było jedynie pozytywnie. Nierówna forma po rozpoczęciu rundy rewanżowej, a po niej seria porażek w decydującej o układzie tabeli fazie sezonu zmusiła nas do przemyśleń na temat zmian. Po wielu analizach zdecydowaliśmy się na zmianę na stanowisku szkoleniowca.
Pracę Marcina Lijewskiego jako trenera cechowało świeże spojrzenie na piłkę ręczną, konsekwentne stawianie na młodych, perspektywicznych zawodników i niekonwencjonalne rozwiązania, nie tylko na parkiecie, ale również w szatni.  Szczypiorniści Wybrzeża wielokrotnie zwracali uwagę na dobrą współpracę ze szkoleniowcem i atmosferę, jaka panowała w drużynie. Niestety, nie przełożyła się ona na wyniki i teraz jego obowiązku przejmie Duńczyk Thomas Orneborg.
Ufamy, że zmiany zmobilizują zespół do walki w każdym kolejnym meczu do ostatnich sekund i pod okiem nowego trenera utrzymamy miejsce w elicie polskiego szczypiorniaka.  Mamy nadzieję, że w tej walce towarzyszyć nam będą kibice, których wsparcie zawsze pomagało nam przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.

 

Prezes Zarządu

Serge Bosca