Odczarować opolskie demony

8 wrz 2022 |

W sobotę o godzinie 15:00 TORUS Wybrzeże Gdańsk zagra w Opolu z miejscową Gwardią. Transmisja spotkania w Emocje TV.

Od powrotu do PGNiG Superligi, TORUS Wybrzeże Gdańsk mierzył się z Gwardią Opole 14 razy. Jedyne zwycięstwo gdańszczanie odnieśli w 2017 roku, w meczu o Puchar PGNiG Superligi. Dwa razy gdańszczanie remisowali po 60 minutach z opolanami, w tym raz w ubiegłym sezonie. Oba te starcia gwardziści wygrali po rzutach karnych.


Teraz, po zwycięstwie jedną bramką z MMTS-em Kwidzyn, drużyna ma dowód na efekty przygotowań. - Ostatni wynik z MMTS-em Kwidzyn jest potwierdzeniem naszej ciężkiej pracy w okresie przygotowawczym. Zagraliśmy mecz na dobrym poziomie i chcemy, by ten poziom rósł z każdym meczem - powiedział Rafał Stępień.


Rozgrywający właśnie w poprzedniej kolejce zadebiutował w PGNiG Superlidze. - Po inauguracji uważam, że obecny sezon może być jednym z najciekawszych, ponieważ piłka ręczna w Polsce przyspieszyła m.in. przez wprowadzone nowe zasady, czego efektem jest szybkie tempo gry i większa liczba bramek. Moim zdaniem dzięki temu gra wzbudza więcej emocji i jest bardziej przyjemna do oglądania dla kibiców - zaznaczył Stępień, który przyszedł do TORUS Wybrzeża z Ligi Centralnej. - W mojej opinii największą zmianą w porównaniu do Ligi Centralnej jest tak jak już wcześniej wspomniałem tempo gry oraz przygotowanie fizyczne szczególnie w bezpośrednich starciach z przeciwnikami - dodał.


Wyjazd do Opola na mecz z Gwardią, która również wygrała na inaugurację to nowy rozdział. - Nastroje i atmosfera po pierwszym meczu są super, nie zapominamy jednak, że to dopiero początek drogi przed nami i będziemy starać się pokazywać swój charakter walki w każdym kolejnym meczu. Euforię po zwycięstwie odstawiliśmy już na bok, a teraz skupiamy się na walecznym zespole jakim jest Gwardia Opole. Pokazali, że mimo wielu kontuzji tanio skóry nie sprzedadzą i będzie to ciężki mecz na ich terenie - podsumował Rafał Stępień.
Transmisja z sobotniego spotkania w Emocje TV.

Gwardia Opole - TORUS Wybrzeże Gdańsk / sob. 10.09.2022, godz. 15:00 / transmisja: EmocjeTV

Wyniki ostatnich meczów pomiędzy naszymi zespołami:
06.02.2022 - Gwardia Opole - TORUS Wybrzeże Gdańsk 32:26
25.09.2021 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 23:23 k. 2:4
23.05.2021 - Gwardia Opole - TORUS Wybrzeże Gdańsk 27:18
31.10.2020 - TORUS Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 21:36
05.02.2020 - Gwardia Opole - TORUS Wybrzeże Gdańsk 28:22