Ostatni wyjazd w tym roku. Do Zabrza po punkty

8 gru 2017 |

Grudzień to dla zawodników PGNiG Superligi bardzo trudny miesiąc. Wysoka intensywność treningów, dużo meczów, a przy tym mało czasu na regenerację. Szczypiorniści Wybrzeża trzy dni po zawodach z Orlen Wisłą Płock jadą do Zabrza.

Grudzień to dla zawodników PGNiG Superligi bardzo trudny miesiąc. Wysoka intensywność treningów, dużo meczów, a przy tym mało czasu na regenerację. Szczypiorniści Wybrzeża trzy dni po zawodach z Orlen Wisłą Płock jadą do Zabrza.

Czerwono – biało – niebiescy mają za sobą fenomenalne spotkania z Meblami Wójcik Elbląg i Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. I choć dobrą passę przerwał im mecz z Orlen Wisłą Płock, również z tych zawodów mogą być zadowoleni. – Powoli zaczyna nam funkcjonować to, co trenujemy od dłuższego czasu. Bardzo nas to cieszy, bo niestety, ale zdarzyły nam się w tym sezonie wpadki, które nie powinny mieć miejsca i przez które nie do końca osiągnęliśmy to, co sobie do tej pory założyliśmy – przyznaje rozgrywający Wybrzeża, Michał Bednarek.

Teraz przed gdańszczanami długa podróż. W najbliższą sobotę w Zabrzu zmierzą się z miejscowym Górnikiem. Rywal czerwono – biało – niebieskich ma na koncie tyle samo punktów, co wicemistrzowie kraju i zajmuje trzecią lokatę w tabeli. Zawodnicy Wybrzeża nie zamierzają jednak spuszczać głów. – Górnik to zespół doświadczony i solidny, grają ciekawą piłkę ręczną, ale dla nas jest to taki sam mecz jak każdy inny. Jedziemy do Zabrza zagrać jak najlepiej potrafimy, a co nam to da, okaże się po syrenie końcowej. Mam nadzieję i wierzę w to, że to my będziemy się cieszyć po ostatnim gwizdku – opowiada Bednarek.

Po zawodach w Zabrzu szczypiornistów z Gdańska czeka jeszcze jedno spotkanie. We wtorek, 12 grudnia, zmierzą się z rywalem zza miedzy – Spójnią Gdynia. Pierwsze w PGNiG Superlidze Derby Trójmiasta będą bez wątpienia pełne podtekstów. Gdańszczanie starają się jednak nie zwracać na to szczególnej uwagi – Do każdego meczu podchodzimy w ten sam sposób: analizujemy przeciwnika, skupiamy się na jego mocnych stronach i szukamy jak najlepszego rozwiązania, które ułatwi nam wygranie zawodów. Oczywiście, są to Derby Trójmiasta i na pewno gdzieś tam z tyłu głowy będzie ta myśl, że to nie jest mecz tylko o punkty ligowe, ale tak, jak mówiłem wcześniej, podchodzimy do tego spotkania tak samo, jak do każdego innego meczu. Chcemy go wygrać i tyle  – zakończył rozgrywający.

Górnik Zabrze – Wybrzeże Gdańsk, sobota 9.12.2017 g. 18.00,

Hala Widowiskowo – Sportowa „Pogoń”, ul. Wolności 406 w Zabrzu