Pierwsze ruchy kadrowe Wybrzeża

9 cze 2018 |

Przerwa między sezonami to gorący okres w klubach sportowych. Również w Wybrzeżu trwają prace nad budową składu i budżetu na najbliższy rok. Z klubem pożegnało się już kilku zawodników. Zdecydowana większość graczy z poprzedniego sezonu wybiegnie na boisko w barwach Wybrzeża.

Przerwa między sezonami to gorący okres w klubach sportowych. Również w Wybrzeżu trwają prace nad budową składu i budżetu na najbliższy rok. Z klubem pożegnało się już kilku zawodników. Zdecydowana większość graczy z poprzedniego sezonu wybiegnie na boisko w barwach Wybrzeża.

Włodarzom klubu, wzorem poprzednich lat, zależy na tym, aby zbudować stabilny klub ze stabilnym budżetem. Działacze skupiają się przede wszystkim na rozmowach zarówno z aktualnymi, jak i potencjalnymi sponsorami klubu. To bardzo ważne, aby nie składać zawodnikom obietnic bez pokrycia. W najbliższych dniach poznamy nazwiska wszystkich szczypiornistów, którzy dołączą do zespołu w sezonie 2018/2019. To głównie młodzi, perspektywiczni gracze, którzy mają w Wybrzeżu szansę na rozwój.

Obecnie umowy z klubem przedłużyli: Michał Bednarek, Artur Chmieliński, Jacek Sulej, Mateusz Wróbel, Wojciech Prymlewicz, Piotr Papaj, Ramon Oliveira, Paweł Salacz i grający trener bramkarzy – Sebastian Suchowicz.

Dla wielu z wymienionych wyżej zawodników to już kolejny sezon w czerwono-biało-niebieskich barwach. – Myślę, że to była trudna decyzja. Jestem w klubie już 5 lat i czuję się tutaj bardzo dobrze. Można powiedzieć, że Gdańsk jest moim  drugim domem. Z każdym rokiem spędzonym tutaj uczę się czegoś nowego, staję się coraz lepszym zawodnikiem i człowiekiem, dlatego też uważam, że to jest dla mnie najlepsze miejsce do dalszego rozwoju – powiedział Piotr Papaj. Lewoskrzydłowy Wybrzeża do najbliższego sezonu podchodzi bardzo ambitnie. – Mamy bardzo ciekawy, głodny sukcesu i młody zespół, a ja jestem szczęśliwy, mogąc być jego częścią. Moim celem drużynowym na przyszły rok jest przede wszystkim awans do najlepszej ósemki PGNiG Superligi, a jakby dobrze poszło, to może i nawet do czwórki. Mam też nadzieję, że w tym sezonie będę prezentował na tyle dobrą formę, żeby po dłuższej przerwie znowu zasłużyć na grę z Orzełkiem na piersi – dodał.

Ważne kontrakty w klubie na jeszcze jeden sezon mają młodzi zawodnicy Wybrzeża – Krzysztof Komarzewski, Maciej Gauden, Krzysztof Gądek i Kamil Adamczyk, dla których miniony sezon w PGNiG Superlidze był sezonem debiutanckim.

Wciąż trwają rozmowy z Damianem Kostrzewą. Adrian Kondratiuk obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry B, na którą powołano również Wojciecha Prymlewicza, Mateusza Wróbla i Łukasza Rogulskiego. Środkowy rozgrywający prawdopodobnie podpisze kontrakt tuż po powrocie z Płocka, gdzie z drugą reprezentacją Polski gra w mocno obsadzonym turnieju międzypaństwowym.

Z klubem pożegnali się już Marek Marciniak, Maciej Pieńczewski, Marek Podobas, Łukasz Rogulski i Hubert Kornecki. Marciniak od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Zagłębia Lubin, Pieńczewski zagra w Spójni Gdynia, a Marek Podobas, Łukasz Rogulski i Hubert Kornecki na ten moment są wolnymi zawodnikami.