Pierwsze wzmocnienie Wybrzeża: Konrad Ciołak

11 cze 2018 |

Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do Wybrzeża, jest Konrad Ciołak. Od połowy kwietnia był na testach w klubie z Gdańska. Teraz oficjalnie wesprze na środku rozegrania Jacka Suleja, Adriana Kondratiuka i Krzysztofa Gądka.

Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do Wybrzeża, jest Konrad Ciołak. Od połowy kwietnia był na testach w klubie z Gdańska. Teraz oficjalnie wesprze na środku rozegrania Jacka Suleja, Adriana Kondratiuka i Krzysztofa Gądka.

Konrad Ciołak to wychowanek klubu Mistrzów Polski, PGE Vive Kielce. Przez ostatnie miesiące reprezentował zespół AZS UW Warszawa. W sierpniu skończy 21 lat. W czerwono – biało – niebieskich barwach będzie wsparciem dla doświadczonych środkowych, Jacka Suleja, Adriana Kondratiuka oraz młodego Krzysztofa Gądka. Sulej przedłużył kontrakt z Wybrzeżem na dwa kolejne sezony, po powrocie ze zgrupowania to samo zrobi najprawdopodobniej Adrian Kondratiuk. Umowa Gądka z klubem jest jeszcze ważna przez najbliższy rok.

Ciołak zdaje sobie sprawę, że będzie musiał włożyć dużo pracy, żeby pojawić się na parkiecie. – Moja rola w Wybrzeżu w tym momencie jest dosyć prosta: chcę czerpać wiedzę od trenerów, doświadczonych kolegów i poprawiać swoje umiejętności. W jaki sposób mogę pomóc drużynie, to już wymyśli trener. Jacek Sulej  i Adrian Kondratiuk to na pewno najbardziej doświadczeni zawodnicy, z jakimi przyszło mi do tej pory walczyć o minuty na boisku, ale mam nadzieję, że w odpowiednim czasie trochę im ich urwę – stwierdza rozgrywający.

Transfer Ciołaka potwierdza filozofię, którą od kilku lat wdrażają trenerzy Wybrzeża. Od początku istnienia klubu jego celem nadrzędnym jest znajdowanie młodych, perspektywicznych zawodników i stwarzanie im optymalnych warunków do rozwoju. W myśl tej idei przed sezonem 2017/2018 do zespołu dołączyli Kamil Adamczyk, Krzysztof Komarzewski, Marek Marciniak, Maciej Gauden i wspomniany już Krzysztof Gądek. Jak przyznaje jednak Ciołak, nie tylko szansa na debiut w Superlidze przyciągnęła go do klubu znad morza. – Bardzo chciałem dostać się do PGNiG Superligi, a Wybrzeże mi to umożliwiło. Myślę też, że uda mi się odnaleźć w systemie, jaki wprowadził trener Marcin Lijewski. Stawia on na zespołową piłkę ręczną, każdy zawodnik pracuje na pozycje kolegów, a nie czeka się, aż jedna osoba nagle coś wyczaruje – opowiada.


Perspektywa zameldowania się na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej działa na młodego rozgrywającego bardzo motywująco. Zdaje sobie sprawę, że przed nim trudne miesiące okresu przygotowawczego, jednak nie zamierza sobie odpuszczać. – Nie stresuję się jakoś szczególnie.Kiedy przyjdzie czas na debiut, mam nadzieję pokazać wszystko to, co wypracuję w najbliższych miesiącach na treningach i siłowni – zakończył.

KONRAD CIOŁAK

Data i miejsce urodzenia: 3 sierpnia 1997, Kielce

Wzrost: 1,87 m

Waga: 80,5 kg

Pozycja: środkowy rozgrywający

Poprzednie kluby: PGE Vive Kielce (wychowanek), AZS UW Warszawa