Pierwszy sparing dla gdańszczan

22 lip 2017 |

Wybrzeże Gdańsk rozegrało pierwszy mecz kontrolny. Czerwono – biało – niebiescy z sąsiadami z Gdyni wygrali minimalnie, bo 30:29.

Wybrzeże Gdańsk rozegrało pierwszy mecz kontrolny. Czerwono – biało – niebiescy z sąsiadami z Gdyni wygrali minimalnie, bo 30:29.

Wynik spotkania otworzył nowy zawodnik Wybrzeża, Krzysztof Gądek. Na jego trafienie szybko odpowiedział jednak Robert Kamyszek. Krótko po rozpoczęciu meczu głównie dzięki trafieniom Macieja Marszałka gdynianie wysunęli się na trzybramkowe prowadzenie (3:6). Gdańszczanie popełniali sporo błędów, co zaowocowało kolejnymi oczkami na konto przyjezdnych. Ocknęli się dopiero przy pięciobramkowej przewadze przeciwnika (5:10). Wówczas błyskawicznie zanotowali dwie serie, dzięki którym po rzucie Adriana Kondratiuka doprowadzili do wyrównania (11:11). Dobra postawa znanego gdańszczanom Sergiusza Dworaczka sprawiła, że na dwa oczka przewagi znów wysunęli się zawodnicy Spójni, jednak nie cieszyli się tym prowadzeniem zbyt długo – po dwie bramki rzucili Paweł Niewrzawa i Marek Marciniak. Tuż przed końcem pierwszej połowy trafili jeszcze Paweł Pedryc i Łukasz Rogulski, a po gwizdku tablica wyników pokazywała 17:15.

Drugą część spotkania od trafienia rozpoczął Marszałek. Dłużny nie pozostał mu jednak Gądek. Bardzo dobrą serię po punkcie Kamila Pedryca zaliczył ponownie Marciniak. Gdy tylko goście dochodzili ich na jedno oczko, gospodarze dorzucali kolejne bramki, wciąż utrzymując tym samym przewagę dwóch trafień. I choć na koniec przyjezdni zdobyli trzy punkty pod rząd, zabrakło im czasu, by dogonić rywali. Mecz zakończył się wynikiem 30:29.

Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi szczypiorniści, którzy dołączyli do Wybrzeża przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego. Marek Marciniak rzucił pięć bramek, trzy trafienia zanotował Krzysztof Gądek, jedno Krzysztof Komarzewski, natomiast Maciej Gauden solidnie pracował w obronie.

Mecz ze Spójnią Gdynia był pierwszym z serii gier kontrolnych, zaplanowanych przez Marcina Lijewskiego w ramach przygotowań do rozgrywek PGNiG Superligi. Za tydzień gdańszczanie udadzą się do Elbląga, gdzie zmierzą się z miejscowymi Meblami Wójcik, a w pierwszym tygodniu sierpnia czeka ich turniej w Kwidzynie. Później powalczą jeszcze w Memoriale Leona Walleranda, a na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek wyjadą na turniej do Opola.